Czym zajmuje się trycholog?

Trychologia to nauka, która bada, identyfikuje i leczy różne schorzenia skóry i infekcje przenoszone przez system włosów. Nazwa pochodzi od dwóch greckich słów. Tricho, czyli thrixa (włosy) oraz logika od greckiego logosu (nauka, nauczanie). Jest coraz popularniejsza ze względu na wzrost świadomości ludzi, że procesy takie jak siwienie, łysienie oraz ogólne problemy ze zdrowiem włosów można wyleczyć.

Problemy z włosami – kiedy umówić się do trychologa?

trychologia szkoleniaAby zmniejszyć wypadanie włosów, wzmocnić mieszki włosowe, znormalizować funkcje gruczołów łojowych i leczyć łojotokowe zapalenie skóry, hamować wzrost grzybów i bakterii na skórze głowy oraz aby poprawić wytrzymałość i strukturę włosów warto wybrać się do specjalisty trychologa. Dzisiaj trychologia charakteryzuje się naturalnym podejściem skoncentrowanym na zapobieganiu chorobom i utrzymaniu zdrowia włosów i skóry głowy. Pod tym względem istotną rolę odgrywa biochemia roślin i badania nad dobroczynnymi właściwościami olejków eterycznych i ekstraktów roślinnych. Trychologia nie oferuje żadnych cudownych terapii chorób dziedzicznych, ale wiele warunków może mieć pozytywny wpływ i opóźnić niektóre procesy, dzięki codziennej pielęgnacji i leczeniu. Istnieją różne kursy szkoleniowe w celu zdobycia wiedzy i metodologii w celu zastosowania wiedzy fachowej w zakresie trychologii. Każdy zainteresowany może przejść trychologia szkolenia. Według otrzymanego wykształcenia i doświadczenia, tych specjalistów nazywa się technikami trychologami. Trycholog ocenia stan włosów, pomaga zidentyfikować źródło problemu i kieruje do najlepszego leczenia. Profesjonalnie wyszkolony specjalista w trychologii ma narzędzia, takie jak cyfrowy mikroskop i oprogramowanie analityczne, aby dokładnie zbadać skórę głowy, zobaczyć stan zdrowia włosów, określić warunki i docelowe rozwiązania do przywrócenia zdrowych włosów. Został również przeszkolony w zakresie stosowania różnych metod leczenia i używania określonych technologii w swojej dziedzinie, takich jak wykorzystanie lasera do optymalizacji gęstości włosów lub instalacji protezy włosów.

Problemy z włosami i skórą głowy są powszechne. Ma na to wpływ wiele czynników, takie jak choroby, ale także styl życia i życie w stresie. Warto pamiętać, że trycholog nie jest lekarzem. Podczas wstępnej konsultacji, dobrze jest zapytać o szkolenia i promować eksperta, który jest nadzorowany przez uznaną grupę lub stowarzyszenie trychologów.