Domowa rehabilitacja – masaż mięśni

Jeśli ćwiczymy bądź prowadzimy tryb życia, który znacząco obciąża nasze mięśnie, warto rozważyć odpowiedni masaż. Nie musi się wiązać z częstymi wizytami u fizjoterapeuty, na które po pierwsze – możemy nie mieć czasy, a po drugie – możemy nie mieć pieniędzy. Istnieje obecnie wiele produktów, które wspomogą domowy, samodzielny masaż i poprawią kondycję zmęczonych, zbitych mięśni, ale także poprawią wygląd skóry i wspomogą ukrwienie całego ciała. 

Przyrządy do samodzielnego masażu 

hypervoltNajpopularniejszym obecnie przyrządem do masowania ciała bez pomocy osób trzecich są rollery do masażu. Są one różnej wielkości, szerokości i długości, a wyglądem przypominają mały walec. Różnią się nie tylko kolorystycznie, bowiem także zewnętrzna struktura i rodzaj wypustków ma znaczenie i powinno się dostosować do ich dedykowanego przeznaczenia. Istnieją również duże piłki i małe piłeczki, którymi możemy poddać ciało masowaniu, a zasada ich użycia jest podobna, jak przy rollerze – należy położyć się na sprzęcie i wałkować ciało do momentu odczuwania ulgi. Są również bardziej nowoczesne rozwiązania, takie jak Hypervolt. Jest to urządzenie do wibracyjnego masażu mięśni, którym możemy potraktować wszystkie grupy mięśniowe i przynieść im natychmiastową ulgę. Plus tego urządzenia jest też taki, że jest bezprzewodowe i lekkie, więc zawsze możemy mieć je przy sobie w razie nagłego spięcia mięśni. Jeszcze bardziej rozbudowana forma prywatnego masażera to specjalne elektrody powodujące elektrowstrząsy mięśni. Wydaje się brzmieć strasznie, ale de facto są to niewielkie kabelki przyczepione do różnych partii mięśni i urządzenie na końcu, które tworzy elektrowstrząsy. Co ciekawe, taka stymulacja mięśni powoduje dokładnie te same procesy w mózgu, co prawdziwy trening, wobec czego oprócz masowania powoduje również rozbudowywanie sportowej sylwetki, dając przy tym uczucie relaksu i odprężenia. 

Masaż ciała po treningu i nie tylko nie musi być zadaniem, na które musimy przeznaczyć odpowiednią ilość czasu i pieniędzy. Przede wszystkim należy pamiętać, że masaż to nie tylko forma relaksu, ale też niezbędne ćwiczenie dające poprawę pracy mięśni. Bez tych zabiegów możemy odczuwać faktyczne trudności w ruchliwości całego ciała, warto więc zaopatrzyć się w choćby najprostsze urządzenie i znaleźć codziennie kilkanaście minut na troskę o ciało.