Drób i palce do skubarek

Od niepamiętnych czasów, człowiek hodował w swoich gospodarstwach zwierzęta, dzięki którym mógł przeżyć. Przemysł rolniczy był, jest i będzie, i prawdopodobnie wciąż się będzie rozwijał. Teraz gospodarstwa zaopatrują w żywność o wiele większy obszar, niż kiedyś. W sklepach, są łatwo dostępne produkty pochodzenia zwierzęcego, takie jak na przykład drób. Więc tak samo rolnicy musieli się zaopatrzyć, w nowoczesne urządzenia, ułatwiające obróbkę tego mięsa.

Palce, jako urządzenie do skubania

palce do skubarkiKury, to najprawdopodobniej, najmniejsze zwierzę, hodowane od niepamiętnych czasów, aż do teraz. Nic dziwnego, w końcu ich mięso zawiera dużo białka, jak i innych walorów odżywczych. Szybko więc stało się ono przysmakiem naszych przodków, no i naszym. Jednak zanim taka kura trafiła do sklepów, a potem na nasze talerze, wpierw trzeba było ją złapać. Już to zadanie nie należało do najprostszych, a ukończone go oznaczało szereg kolejnych, również nie prostych, czasochłonnych i często niezbyt przyjemnych. Mięso wymagało obróbki, po umyciu więc takiego kurczaka, trzeba go było później oskubać. Wtedy ludzie to wszystko robili ręcznie, teraz jednak przemysł się rozwinął i mamy dostęp do urządzeń, bardzo nam ułatwiających te zadania. Taką maszyną, jest na przykład skubarka do drobiu, która zdecydowanie przyspiesza cały proces. Wyposażona jest w palce do skubarki, które najczęściej wykonane są z naturalnego kauczuku. Oczywiście poddawane są odpowiednim badaniom, które oceniają, czy mogą mieć kontakt z żywnością, bo w końcu przede wszystkim chodzi o nasze bezpieczeństwo i zdrowie. Jest to innowacyjne rozwiązanie, ponieważ dzięki skubarkom i ich palcom odpierzanie przebiega szybko i sprawnie. Zasada działania jest prosta, do bębna skubarki po prostu wkłada się umytą kurę i dzięki wirowaniu, palce są w stanie pozbyć się piór, nawet z trudno dostępnych miejsc. Dzięki wykonaniu z gumy, cały proces przebiega szybko i bezpiecznie, ponieważ miękki materiał ogranicza zagrożenie obtarcia, czy wystąpienia innych zagrożeń dla mięsa. Kura po takim zabiegu, może być spokojnie poddana dalszym obróbkom.

Oczywiście nie jest to jedyna nowość, cały czas trwają badania nad dalszym rozwojem rolnictwa i maszyn rolniczych, jak i rzeźniczych. Dzięki takiemu postępowi, rolnicy mogą skupić się na swojej pracy i działają szybciej. Ich wydajność się zwiększyła, ponieważ te podstawowe zabiegi, nie zabierają już tyle czasu co kiedyś, a mięso po takiej szczegółowej obróbce, trafia na półki sklepowe w całym kraju, w nienagannym stanie.