Import samochodów z USA

Do Polski sprowadza się bardzo dużo różnych samochodów. Zazwyczaj robi się to z krajów Europy Zachodniej. Wcześniej pojazdy sprowadzano ze Związku Radzieckiego. Obecnie duża popularność zyskują Stany Zjednoczone, ze względu na swą wyjątkowość, jeśli chodzi o produkowane samochody. Takie maszyny są bardzo mile widziane przez wielu motoryzacyjnych pasjonatów.

Duża rola importu samochodów ze Stanów Zjednoczonych

sprowadzanie samochodów z usaPojazdy sprowadzane ze Stanów Zjednoczonych są obecnie bardzo modne. Pasjonaci samochodowi z chęcią kupują auta, które pochodzą z importu. Dlatego jego rola w polskiej gospodarce znacznie rośnie. Sprowadzanie samochodów z USA dla wielu stało się źródłem dochodu. Tego typu pojazdy cechuje często zwiększona pojemność silnika, a także charakterystyczny wygląd. Każdy widział chociaż raz jakiś amerykański film, na którym są takie auta. Ten trend widać nie tylko w Polsce. Sprowadzane ze Stanów Zjednoczonych samochody kupowane są także w Niemczech, Belgii i Holandii. Ile trwa sprowadzenie jednego samochodu? Zazwyczaj około trzech tygodni. Same formalności nie są długie. Najdłużej trwa oczekiwanie na to, aż statek z pojazdami dopłynie do portu w Gdańsku. Z tamtego miejsca auta rozprowadzane są po kraju albo na własnych kołach, albo na lawecie. Wtedy jest to kwestia dnia, aby każdy pojazd trafił do swojego nowego właściciela. Sprowadza się auta nowe i używane.

Sprowadzone samochody dobrze sprawują się na ulicach. Amerykanie dbają o wszystkie systemy bezpieczeństwa, które są bardzo modne w europejskich krajach. Nie ma takiego problemu, jak kierownica po prawej stronie. Dlatego Stany Zjednoczone są większym eksporterem swoich pojazdów do Polski, niż Wielka Brytania. Polakom opłaca się kupować te pojazdy, a dodatkowo są one oryginalne.