Jak filtrować wodę do picia?

Woda jest naszym największym skarbem. Składamy się w większości z wody, więc musimy ją codziennie uzupełniać w naszym organizmie. Spożywamy ją nie tylko pod postacią zwykłej, czystej wody, ale także jako różne inne płyny i napoje – kawę, herbatę, soki, kompoty. Tak czy inaczej, musimy ją pić i chcemy zawsze dbać, by była najlepszej jakości.

Filtrowana woda pitna

filtry wody pitnej warszawaO czystość wody pitnej dbają różne zakłady wodociągowe, które tę wodę dostarczają do naszych domów. Jest ona pobierana z czystych zbiorników wodnych, a potem poddawana procesowi uzdatniania w stacjach uzdatniania wody. Nie mniej jednak wodę zawsze należy przegotować. Co jednak zrobić, jeśli woda w naszych rurach wodociągowych jest na przykład zbyt twarda i w czajniku tworzy się kamień? Bardzo duże zastosowanie znajdują wtedy filtry wody pitnej Warszawa jest miastem gdzie woda jest średniej twardości, ale w niektórych dzielnicach jest bardziej twarda i wtedy takie filtry to świetny pomysł. Istnieją różne sposoby instalowania filtrów do wody. Można je na przykład umiejscowić pod zlewem, bezpośrednio na rurze doprowadzającej wodę. Wtedy już woda prosto z kranu będzie się nadawała bezpośrednio do picia. Często stosuje się też inny rodzaj filtrów, tzw. filtry dzbankowe. Polega to na tym, że w specjalnie skonstruowanym dzbanku znajduje się pojemnik, do którego wkłada się filtr, a następnie nad filtr wlewa się wodę i ona się grawitacyjnie przesącza, będąc równocześnie oczyszczana między innymi z wapnia.

Warto pić przefiltrowaną wodę, dlatego dobrze jest stosować jakieś filtry do wody. Sprawiają one, że woda staje się bardziej miękka i przez to nie tylko smaczniejsza, ale przede wszystkim zdrowsza. Kamień, który może osadzać się na naszych narządach wewnętrznych jest usuwany i dzięki temu jesteśmy zdrowsi.