Jak przewieźć wielkogabarytową przesyłkę?

W Polsce powstaje coraz więcej firm z udziałem kapitału zagranicznego. W Południowej Wielkopolsce powstaje duża fabryka produkująca dachówkę ceramiczną. Fabryka praktycznie już jest, stoi ogromna hala z picem wypalającym glinę i zakład czyli biura i magazyny. Teraz pozostało najważniejsze do zrobienia czyli wyposażenie hali produkcyjnej. Jestem w tej nowej fabryce kierownikiem utrzymania ruchu.

Transport linii produkcyjnej z Danii

usługi transportu wielkogabarytowego poznańMoim zadaniem jest pomoc w przetransportowaniu linii produkcyjnej do wyrobu dachówek z Danii. Linia jest ogromna i potrzeba specjalnego transportu do jej przewozu. Pomogą mi w tym usługi transportu wielkogabarytowego poznań, który jest niedaleko miejsca gdzie powstała fabryka. Aby zadanie zostało zrealizowane profesjonalnie (szybko, bez żadnych uszkodzeń itp.) trzeba na samym początku wszystko dokładnie zaplanować. W przewozie linii pomógł nam zespół naprawdę dobrych profesjonalistów od dziedziny logistyki z firmy transportowej. Ich wiedza i praktyka okazały się rewelacyjne i na bardzo wysokim poziomie. Fachowcy skupiają się m.in. na wyborze odpowiedniej trasy, dobremu zabezpieczeniu przewożonego ładunku, sprzętu. Według nich trasa powinna być tak dobrana, aby było tam możliwe pokonywanie kolejnych kilometrów z ładunkiem o określonych gabarytach czy masie. Istotne jest też sprawdzenie czy na konkretnej drodze nie są prowadzone prace remontowe, czy żaden odcinek nie będzie zamknięty itp. Tak, aby niepotrzebnie nie zawracać i tym samym nie tracić czasu. Tym wszystkim zajmują się fachowcy z firmy, my im pomagamy w miarę możliwości. Kluczowe jest też zapewnienie stosownej dokumentacji na wypadek kontroli czyli potrzebne wszystkie zezwolenia, ubezpieczenia itp. Przy takim transporcie wszystko musi być skrupulatnie zorganizowane. Bardzo ważni są też profesjonalni kierowcy, którzy muszą ten nasz wielki ładunek bezpiecznie przewieźć.

Transport  wielkogabarytowy daje możliwość przewozu ładunków o bardzo dużej objętości oraz wadze. Przewóz wielkogabarytowy jest określany również jako transport ponadnormatywny, transport nienormatywny i transport gabarytowy. Jest to po prostu ładunek wraz z pojazdem, których wymiary i masa przekraczają maksymalne wartości podane w ustawie Prawo o ruchu drogowym.