Kolejne pokolenie bawi się resorakami

Mimo upływu lat nie przemija moda na pewne zabawki. Czasy się zmieniają i dzieci mają w obecnych czasach zupełnie inne zajęcia od naszych. Starsze pokolenia więcej przebywały na dworze i były zmuszone do wykazywania się kreatywnością w wymyślaniu zabaw. Teraz dziecięce zajęcia zdominowane są przez komputery i laptopy. Na szczęście najmłodsi nie zapomnieli o klasycznej zabawie, a niektóre przedmioty okazują się ponadczasowe. 

Duża popularność resoraków

samochody resorakiPamiętam, że kiedy byłam dzieckiem i miałam dużo czasu wolnego, to spędzałam go zazwyczaj poza domem na zabawie z koleżankami i kolegami. Wymyślaliśmy różnego rodzaju zabawy, żeby tylko zabić nudę. U moich dzieci obserwuje raczej odwrotną tendencję. Wolą czas wolny spędzić w domu, najlepiej przed komputerem lub tabletem. Na szczęście dzieci w dzisiejszych czasach nie wyzbyły się umiejętności zabawy różnymi zabawkami. Co więcej, wiele z tych przedmiotów, którymi my się bawiliśmy, bawią się teraz nasze pociechy. W szafce moich dzieci odkryłam na przykład samochody resoraki, których nazbierany mają cały karton. Za moich czasów była to jedna z najpopularniejszych zabawek. Sama, mimo tego, że byłam dziewczynką, kolekcjonowałam te małe samochodziki. Uzbierałam ich dość sporo i byłam naprawdę dumna z tej kolekcji. Pamiętam, że małe, metalowe samochodziki, które ja zbierałam, przedstawiały zazwyczaj ówczesne modele aut. Podobnie jest z samochodami, które uzbierały moje dzieci. Z tą różnicą jednak, że teraz są to o wiele bardziej nowoczesne modele. To, co się nie zmieniło to trwałość i bardzo precyzyjne wykonanie resoraków. Te małe auta są doskonałą zabawką, którą można zabierać ze sobą w podróż, albo na przykład w poczekalni u lekarza. Plusem resoraków jest też to, że nie kosztują dużo, a praktycznie każde dziecko będzie się cieszyć z takiego drobnego upominku. Do współczesnych samochodzików dokupić można wiele dodatków w postaci torów, parkingów i tak dalej.

Współczesne czasy zdominowane są przez zdobycze współczesnej techniki, również w przypadku dziecięcej codzienności.  Na szczęście nasze pociechy nadal potrafią bawić się klasycznymi zabawkami. Niektóre z tych zabawek przetrwały jeszcze z naszych czasów. Przykładem mogą być cieszące się od lat niezmienną popularnością samochody resoraki.