Konsultacja u ortodonty

Po ostatniej konsultacji u stomatologa zalecono mi wizytę u ortodonty z powodu wady zgryzu. Postanowiłam przeszukać Internet w celu znalezienia dobrego specjalisty. Rozpoczęłam poszukiwania od przejrzenia opinii o kilku lekarzach na znanych mi forach i portalach.

Poszukiwanie dobrego ortodonty

dobry ortodonta poznańPo przeczytaniu kilku opinii o wybranych stomatologach zaczęłam porównywać ceny. To na czym mi zależało to dobry ortodonta Poznań na szczęście był miejscem zaopatrzonym w szereg specjalistów w tym zakresie. Udało mi  się odnaleźć klinikę stomatologiczną, w której ceny wizyt konsultacyjnych były dla mnie odpowiednie a lokalizacja dogodna. Mój ortodonta okazał się bardzo profesjonalny a przy tym życzliwy i wszystko dokładnie mi wytłumaczył. Już na pierwszej wizycie konsultacyjnej, wykonał mi zdjęcie szczęki i specjalny odcisk potrzebny do skonstruowania aparatu ortodontycznego dla mnie. Wszystko przebiegło bezboleśnie i sprawnie. Za pomocą asystentki stworzyli zdjęcie mojego uzębienia w wersji komputerowej, po czym przygotowali wizualizację  tego, jak będą wyglądały moje zęby po zdjęciu aparatu za półtora roku. Ortodonta zapisał mnie na drugą wizytę, na której  mieliśmy założyć go na górne zęby. Początkowo nakładał na moje zęby niewielkie metalowe elementy, które później złączył stalowym drutem oraz nałożył specjalnie gumki podtrzymujące całą konstrukcję. Przychodziłam do kliniki co półtora miesiąca w celu wymiany drutu i gumek na nowe, a mój ortodonta z miesiąca na miesiąc widział postępy i na bieżąco mnie o nich informował.

Po zakończonym półtorarocznym leczeniu, z uwzględnieniem noszenia aparatu również na dolnych zębach, byłam bardzo zadowolona i szeroko się uśmiechałam. Myślę, że trafiłam na godnego polecenia, dobrego ortodontę, którego każdy z łatwością odnajdzie w takim dużym mieście jak Poznań.