Krwawienie z brodawek

 

Każda kobieta przygotowuje się na przyjście swojego dziecka przez dziewięć miesięcy. Planuje jak to będzie kiedy maleństwo się urodzi. Kompletuje wyprawkę, a w ostatnim etapie dużo odpoczywa i zbiera siły na najważniejszy moment w jej życiu. Większość matek decyduje się na karmienie piersią, jednak czasem bywa różnie z ilością pokarmu i jego jakością. 

Sposób na popękane i krwawiące sutki

krwawiące brodawki podczas karmieniaZaraz po urodzeniu, dziecko zostaje przystawione do piersi mamy, aby przyjęło pierwsze krople bezcennej dla niego siary, czyli pierwszego mleka, które ma w sobie najważniejsze witaminy i przeciwciała. Po około dwóch trzech dobach, w piersiach kobiety zaczyna być produkowane właściwe mleko, którym będzie ona karmić swoje maleństwo przez najbliższe miesiące. Lekarze zalecają, aby karmić noworodka, a potem niemowlaka, przez przynajmniej sześć miesięcy, a potem można zacząć wprowadzać przeciery warzywne i owocowe. Jednak nie każda kobieta chce karmić piersią z różnych powodów, albo istnieją pewne komplikacje uniemożliwiające jej naturalne karmienie. W trakcie karmienia pojawiają się też gorsze chwile, kiedy dziecko ma problem z chwyceniem brodawki, jest płaczliwe i niespokojne, bo w piersiach jest zbyt mało pokarmu, albo czeka go skok rozwojowy i potrzebuje więcej pokarmu. Krwawiące brodawki podczas karmienia występują kiedy dziecko nieumiejętnie chwyta za brodawkę i powoduje jej uszkodzenie, co prowadzi do krwawienia. Sprawia to mamie wielki dyskomfort, gdyż jest bolesne i uniemożliwia karmienie, dopóki się zagoją się rany. Sposobem na krwawiące brodawki jest z pewnością kobiece mleko, które posiada silne właściwości nawilżające i regenerujące. Parę kropli mleka należy wetrzeć w sutek i brodawkę po każdym karmieniu i pozostawić do wyschnięcia. Innym środkiem są specjalne maści z lanoliną, które wspomagają szybką regeneracje i nie trzeba ich zmywać przed podaniem dziecku piersi.

Karmienie dziecka powinno sprawiać przyjemność i matce i dziecku, dlatego kiedy pojawią się jakieś problemy, nie warto czekać, tylko od razu działać, gdyż stres z tym związany, może wpłynąć negatywnie na laktację. Jeżeli dziecko niewłaściwie chwyciło brodawkę, to trzeba go odstawić i ponownie podać mu pierś, aby w ustach miało sutek i większą część brodawki.