Które biuro księgowe najlepiej wybrać?

 

Zawsze, gdy prowadzimy własną firmę, to musimy również prowadzić księgowość, a także odprowadzać podatki i opłacać ZUS. W przypadku gdy mamy bardzo wiele obowiązków na swojej głowie to dobrze jest takie czynności zlecić firmie zewnętrznej oferującej usługi księgowe. Przy wyborze odpowiedniego biura powinniśmy przede wszystkim sprawdzić, jakie firma ma doświadczenie oraz jaki zakres usług nam oferuje.

Jak wybrać odpowiednie biuro z usługami rachunkowymi?

biuro rachunkoweWybór odpowiedniego biura rachunkowego jest najważniejszą decyzją przy organizacji księgowości firmy. Przede wszystkim na początek powinniśmy zwrócić uwagę na doświadczenie, jakie posiada dane biuro rachunkowe. Niektóre firmy księgowe specjalizują się tylko i wyłącznie w obsłudze firm z konkretnych branż i dlatego powinniśmy przed wyborem biura upewnić się, czy obsługują oni firmy w branży, w której my działamy. Na rynku istnieją biura rachunkowe, które obsługują tylko i wyłącznie firmy transportowe albo farmaceutyczne lub firmy produkcyjne, albo usługowe. Dodatkowo zawsze powinniśmy stawiać na biuro które działa nowocześnie oraz sprawnie. Powinniśmy zorientować się, w jakich godzinach możemy liczyć na pomoc księgowego, który obsługuje naszą firmę i kiedy możemy do niego zatelefonować, aby poprosić go o pomoc. Dobrze jest, kiedy będziemy mieli kontakt z biurem przez internet, ponieważ zaoszczędzi nam to mnóstwo czasu i w ten sposób będziemy przesyłać faktury do rozliczenia. Nigdy przy wyborze biura rachunkowego nie powinniśmy sugerować się najniższą ceną, ponieważ lepiej jest zapłacić więcej i mieć pewność wysokiej jakości usługi. Dodatkowo warto upewnić się, że w ramach podstawowej opłaty za obsługę księgową będziemy mieli wszystko rozliczone i nie będziemy musieli martwić się nagłymi dodatkowymi opłatami. Niektóre biura rachunkowe zajmują się tylko i wyłącznie księgowością, a niektóre mogą nam pomóc również w wyliczeniu podatku niewysyłaniu deklaracji podatkowych.

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej to jeden z podstawowych warunków, pod względem którego powinniśmy wybierać usługi księgowe. Takie ubezpieczenie chroni naszą firmę na wypadek popełnienie jakichkolwiek błędów przez biuro rachunkowe I wtedy będziemy mogli liczyć na wysokie odszkodowanie. Dodatkowo na koniec warto upewnić się, że biuro rachunkowe posiada odpowiednie certyfikaty.