Łóżka służące rehabilitacji ze sklepu medycznego

 

Rehabilitacja osób niepełnosprawnych oraz przewlekle chorych jest niezwykle istotnym komponentem leczenia. Przez lata była zaniedbywania. Na szczęście tan stan rzeczy uległ znaczącej poprawie. Rehabilitacja obejmuje nie tylko działania o charakterze medycznym. Wyróżnia się również rehabilitację psychologiczną oraz społeczną, które są nie mniej istotne.

Skuteczną rehabilitację zapewni odpowiednie łóżko ze sklepu

łóżko rehabilitacyjne sklepRehabilitacja ma szczególne znaczenie w przypadku pacjentów przewlekle chorych, których funkcje życiowe wymagają usprawnienia. Osoby po udarach i wylewach, a także chorzy na Alzheimera i Parkinsona w zaawansowanym stadium często wymagają specjalistycznego sprzętu w domu. Niezbędne jest łóżko rehabilitacyjne Sklep ze sprzętem medycznym oferuje produkty w różnych cenach. Dobrej jakości sprzęt medyczny jest dosyć drogi. Na szczęście w niektórych przypadkach można postarać się o refundację z Narodowego Funduszu Zdrowia. W tym celu należy złożyć stosowny wniosek w oddziale Narodowego Funduszu Zdrowia i czekać na decyzję. Wsparcia finansowego udziela również Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Dobrej jakości łóżko rehabilitacyjne powinno być dostosowane do stanu zdrowia pacjenta. Nie ulega wątpliwości, że osoby przebywające w pozycji leżącej przez większość czasu potrzebują specjalnego łóżka. Łóżka rehabilitacyjne zwykle posiadają specjalne podnośniki, które pozwalają na zmianę pozycji z leżącej na półleżącą. Dzięki takim łózkom pacjent może przebywać również w domu, gdzie szybciej dochodzi do zdrowia. Bliscy pacjenta powinni zapewnić mu właściwą opiekę. Warto podkreślić, że pacjenci obłożnie chorzy często wymagają opieki przez całą dobę. Dlatego też należy zastanowić się nad wynajęciem profesjonalnej opiekunki lub pielęgniarki, która będzie przychodzić do chorego chociaż na kilka godzin w ciągu dnia. Wiele łóżek medycznych i rehabilitacyjnych posiada specjalne materace przeciwodleżynowe.

Opieka nad osobą obłożnie chorą, która ma problemy z poruszaniem się i przez większość czasu nie wstaje z łózka, z pewnością nie jest łatwym zadaniem. Profesjonalny sprzęt medyczny z pewnością ułatwia pracę opiekunom przewlekle chorego pacjenta. Warto postarać się o refundację z Narodowego Funduszu Zdrowia, gdyż tego typu sprzęt jest zwykle dosyć drogi.