Maszyny przemysłowe czyścimy przy użyciu suchego lodu

Obecnie maszyny oraz urządzenia przemysłowe czyszczone są za pomocą suchego lodu. Polega ono na puszczeniu stężonego strumienia powietrza pod wysokim ciśnieniem, w którym znajdują się granulki i kryształki lodu. Za pomocą tej techniki usuwane są głównie osady produkcyjne, smar, czy resztki rozlanego lakieru. Lód dociera do niedostępnych elementów każdego urządzenia powodując odpadanie wszelkich zanieczyszczeń bez uszkodzenia jakiegokolwiek jego elementu.

Suchy lud dokładnie czyści urządzenia przemysłowe

skuteczne mycie suchym lodemNie ulega najmniejszej wątpliwości, iż skuteczne mycie suchym lodem jest obecnie jednym z najczęściej stosowanych sposobów na czyszczenie i konserwowanie urządzeń technicznych oraz produkcyjnych. Stosuje się je nawet do czyszczenia urządzeń wykorzystywanych w przemyśle spożywczym. Mycie jest mało inwazyjne, a czyszczonych urządzeń nigdy nie trzeba rozkręcać i rozkładać. Lód dociera do najmniejszych elementów każdego urządzenia, które mogą być nawet bardzo mało widoczne. Stosuje się go głównie w procesie mycia wszystkich urządzeń, których nie mogą być czyszczone za pomocą wody i chemikaliów. Jest też delikatniejsze niż piaskowanie, które może zostawić rysy na czyszczonych elementach niektórych urządzeń. Mycie suchym lodem nie pozostawia po sobie żadnych smug ani zacieków. Jest też sposobem na konserwowanie elementów i ochroną ich przed rdzą i rozwojem korozji. Z uwagi na swoją skuteczność mycie suchym lodem staje się coraz popularniejsze. Skuteczność mycia widziana jest gołym okiem. Po piaskowaniu suchym lodem z urządzeń usuwane są wszystkie osady, które tworzą się na maszynach produkcyjnych. Łatwo usuwa się też dzięki niemu smar, rozlane oleje, a nawet zastygnięty lakier. Wszystko dzięki użyciu specjalnych maszyn, które wytwarzają strumień prężonego powietrza pod dużym ciśnieniem, w którym znajdują się lodowe granulki oraz kryształki lodu. Żadne z urządzeń nigdy nie zostanie uszkodzone podczas jego czyszczenia, które jest tak dokładne, że można stosować je rzadziej niż tradycyjne mycie z użyciem wody i detergentów, co pozwala zaoszczędzić na kosztach czyszczenia urządzeń przemysłowych.

Mycie suchym lodem jest bardzo skuteczne, dzięki czemu jest bardzo popularne. Suchym lodem czyszczone są elementy stalowe we wszystkich urządzeniach i konstrukcjach przemysłowych, których nie trzeba rozbierać, czy rozkręcać. Lód dotrze nawet do elementów, które są bardzo mało widoczne i bardzo trudno jest do nich dotrzeć. Suchy lód nie pozostawia po sobie smug ani zacieków i wykorzystuje się go mycia elementów, których nie można czyścić wodą z detergentami.