Nowoczesne materiały izolacyjne

 

Ogromna ilość osób budując swój wymarzony dom dochodząc do momentu ocieplania mam mętlik w głowie. Producenci różnych materiałów izolacyjnych zapewniają nas, że to właśnie ich produkt jest najlepszy. Przy wyborze materiału do ocieplenia należy jednak być bardzo ostrożnym i trzeba uwzględnić wiele kwestii. Pierwszą z nich jest kwestia lokalizacji takiego ocieplenia.

Izolacja termiczna – skuteczne materiały

płyty warstwoweKierując się przysłowiem, że nie wszystko złoto co się świeci należy być bardzo ostrożnym gdy jesteśmy namawiani na zakup jakiejkolwiek rzeczy. Tyczy się to również zakupów związanych z budową i w tym wypadku chciałbym wspomnieć o materiałach do izolacji termicznej. Wielu sprzedawców zachęca do kupna wełny mineralnej lub styropianu jednocześnie podkreślając jak świetne są to materiały. Obecnie jednak popularność zyskują płyty warstwowe wykonane z pianki poliuretanowej. Niekiedy spotkać się można również z wersją wykonaną z substancji zwanej poliizocyjanuratem. Zarówno jeden jak i drugi rodzaj płyt idealnie sprawdzi się przede wszystkim do ocieplania dachów płaskich. Materiał izolacyjny jakim są płyty warstwowe wyróżnia się bardzo niskim współczynnikiem izolacyjności cieplnej co w połączeniu z lekkością tego materiału tworzy z niego niezwykle skuteczny izolator termiczny, który możemy zastosować w wielu różnych miejscach. Stosuje się go zarówno do ocieplania dachów prostych, skośnych czy też ścian i podłóg.

Ogólnie rzecz biorąc płyty warstwowe wykonane ze wspomnianych pianek skutecznie wypierają z rynku takie rozwiązania jak wełna mineralna czy nawet styropian, który jednak wciąż jeszcze jest bardzo popularny. Wszystko wskazuje na to, że w ciągu najbliższych kilku lub kilkunastu lat niemal każdy będzie ocieplał swoje domy z użyciem nowoczesnych materiałów.