Odpowiednie obuwie do boksu

Kluczem do sukcesu każdego boksera jest efektywna praca nóg, która przekłada się na mobilność, szybkość oraz zwinność. Niezwykle ważne jest to, aby uniknąć wystąpienia poważnej kontuzji kostki. Z tego właśnie powodu osoby ćwiczące w sposób regularny decydują się na zakup specjalnego obuwia. Warto więc dowiedzieć się nieco więcej na temat tego, jakie modele obuwia bokserskiego są najlepsze, a także jakimi cechami się charakteryzują.

Co jest ważne podczas zakupów obuwia?

buty do boksuZnaczenie ma fakt, aby obuwie bokserskie było dopasowane do stopy, w związku z czym swoim wyglądem nieco przypominają wzmocnioną skarpetę wraz z podeszwą. Bywa pogłębić efekt dopasowania, mają one także wysokie sznurowania. Dzięki nim obuwie może w lepszy sposób przylegać do stopy. Istotnym elementem są też wysokie cholewki, dobrze stabilizujące stopy, a także płaskie, antypoślizgowe podeszwy, które zapewniają lepszą przyczepność do podłoża, która przekłada się na szybszą pracę nóg. Warto wybierać wysokiej jakości buty do boksu. W sklepach znajdziemy modele zarówno męskie, jak i damskie. Na pierwszy rzut oka nie różnią się one między sobą, w rzeczywistości damskie są nie tylko mniejsze, ale również wyprofilowane w taki sposób, by właściwie przylegać do węższej stopy. Dla wygody noszenia znaczenie ma odpowiedni dobór rozmiaru. Chcąc zamówić obuwie online, powinniśmy dokładnie porównać wymiary stopy z tymi, które są podane przez producenta.

Choć pozornie wydaje się, że kupując obuwie dla bokserów można zamawiać standardowe rozmiary, właściwe dobranie butów jest niezwykle ważne. Może się bowiem okazać, że takie buty nie będą identyczne, jak w przypadku standardowo noszonych przez nas rozmiarów, dlatego sprawdzenie informacji podanych przez producenta jest niezwykle ważne. Nawet te same marki potrafią mieć drobne różnice w rozmiarach, przez co nie zawsze zamówienie tego samego rozmiaru będzie dobrym wyborem.