Pierwsze posłanie dla czworonoga

Wyprawka dla pierwszego psa jest szczególnie trudna do zorganizowania. Na rynku pojawia się wiele produktów dotyczących każdej kategorii. Jako amatorzy nie mamy w tym doświadczenia i łatwo popełnić błąd. Dlatego należy rozjaśnić sobie pierwszą podstawową kwestię związaną z wyborem i położeniem legowiska dla pierwszego czworonoga w naszym domu.

Rodzaje legowisk dla psów

legowisko dla psa materacZdecydowanie warto poszukać przestrzeni, która będzie mniej uczęszczana przez domowników. Dlatego korytarz nie jest najlepszym wyjściem. Należy też zabezpieczyć pupila przed przeciągami, które mogą powstawać podczas otwierania drzwi. Warto wcześniej samemu wykonać małą obserwację i zobaczyć, czy miejsce, które chcemy na to przeznaczyć nie jest zbyt zimne. Jest to istotne, ponieważ pozwala na uniknięcie ewentualnych przeziębień. Zwłaszcza w momencie gdy pupil jest jeszcze szczenięciem. Pierwszym rozwiązaniem spotykanym na rynku jest mata dla psów. Jest ona cienka i idealnie nadaje się do wyposażenia transportera lub torby. Nie które jej modele są przeznaczone do zewnętrznego użytkowania czyli wyścielenia budy w kojcu. Jej zaletą jest elastyczność co umożliwia łatwe dbanie o czystość. Kolejną kategorią jest legowisko dla psa materac. One szczególnie są praktyczne w przypadku większych ras. Posiadają dobrej jakości piankę, która izoluje od zimnej podłogi. Zazwyczaj jest wykonana z materiału odpornego na różne zarysowania oraz wodę. Dzięki temu nie wchłania wilgoci. Jest to wygodne, ponieważ nie mamy problemu w momencie kiedy nasz rozpędzony pupil przyjdzie po jesiennym deszczowym spacerze, który może nas spotkać o każdego dnia o tej porze roku. Materace także są przystosowywane dla psów, które mieszkają na zewnątrz. Jego to wygodne, ponieważ miękka warstwa izoluje od chłodu. Na dodatek jest przystosowana do różnych warunków atmosferycznych i bardziej wytrzymała niż modele przeznaczone do wewnątrz.

Warto przemyśleć takie rozwiązanie, ponieważ jest proste w utrzymywaniu czystości. Producenci podchodzą bardzo indywidualnie i wykonują modele dostosowywane do wskazanych rozmiarów co jest wygodne. Dla mniejszych ras świetnie sprawdzą się psie kanapy, budki wiklinowe czy materiałowe. Wszystko jest kwestią naszego wyboru, ponieważ na rynku dominuje bardzo szeroka oferta.