Płot wiklinowy na balkonie

Na tarasie czy balkonie niekiedy istnieje konieczność osłonięcia się przed ciekawskimi spojrzeniami sąsiadów lub też zabezpieczenia barierek w taki sposób, by kot lub mały pies nie mogły przez nie przejść. Jakie rozwiązania mamy więc do wyboru i które z nich wydają się być najlepsze pod względem estetycznym?

Płot z wikliny na balkonie

płoty wiklinoweBalkony w nowoczesnym budownictwie są często tak zaprojektowane, że choć są przestronne, są też mocno odsłonięte. Nie każdemu to odpowiada, zwłaszcza jeśli nasze mieszkanie znajduje się blisko ulicy. Trudno wtedy o relaks na leżaku czy opalanie się. Nic zatem dziwnego, że właściciele takich domów szukają rozwiązań, które uchronią ich od ciekawskich spojrzeń osób trzecich. Stosowane do tego celu są płoty wiklinowe. Wykonuje się je z dobrej jakości tworzywa. Są odporne na działanie promieni słonecznych, deszczu i śniegu. Nie szkodzi im nawet siarczysty mróz. Płoty wiklinowe są elastyczne, więc łatwo je dopasować do każdego rodzaju balustrady. Splot w ich przypadku jest bardzo gęsty, więc zakryje każdą szczelinę. A tego czasem oczekują właściciele zwierząt, zwłaszcza psów, kotów oraz królików, które wypuszczone z klatki chętnie kicają po całej wolnej przestrzeni. Zakrycie szpar między barierkami jest też niezbędne wówczas, gdy w domu są małe dzieci. W okresie wiosenno-letnim chętnie spędzają czas na tarasie. Płot wiklinowy nie tylko ochroni je przed wiatrem, sprawiając, że na balkonie będzie cieplej, ale też uniemożliwi włożenie główki między szczeble. Najmłodsi chętnie też wyrzucają z tarasów różnego rodzaju przedmioty. Mata rozłożona na barierkach znacząco utrudni im to zadanie, a rodzicom zaoszczędzi konieczność schodzenia po wyrzucony przedmiot (zwłaszcza że maluchy potrafią powtarzać tę czynność kilka razy w ciągu dnia). Co jednak ważne, tego rodzaju płot pozwoli nam zachować dyskrecję i osłoni nas przed ciekawskimi spojrzeniami osób trzecich. Pozwoli też ukryć to, co przechowujemy na balkonie, a jeśli uprawiamy tam zioła czy innego rodzaju rośliny, osłoni je przed przeciągami.

Wiklina jest tworzywem trwałym, a przy tym bardzo estetycznym. Nic zatem dziwnego, że jest wykorzystywana do produkcji płotów oraz mat, które w naszych domach i ogrodach mogą mieć różne zastosowanie. Jest przy tym stosunkowo łatwo dostępna i tania.