Polecany zestaw akryli na gorąco

Utrata zębów dla wielu osób może być niezwykle stresująca. Na szczęście można sobie z tym problemem skutecznie poradzić. Stomatolodzy specjalizujący się w protetyce są w stanie zaproponować pacjentom odpowiednią dla nich protezę zębową. W przypadku mniejszych ubytków można pomyśleć o częściowej rekonstrukcji uzębienia. Takie rozwiązanie jest możliwe, gdy dysponujemy zdrową podstawą zęba.

Płyta protezy wykonana z akrylu metodą gotowania

akryle na gorącoProtezy zębowe okazują się nieodzowne w przypadku całkowitej utraty większej ilości zębów. Nie ulega wątpliwości, że dobra proteza zębowa powinna być wygodna dla użytkownika. Stomatolog specjalizujący się w protetyce doradzi w wyborze najlepszej protezy. Wyróżniamy protezy zębowe stałe oraz ruchowe. Protezę ruchomą można wyjąć sobie samemu, co z pewnością stanowi spory komfort. z kolei protezy stałe charakteryzują się większą trwałością, są też bardziej umocowane, dzięki czemu nie wypadają. W przypadku zachowania części uzębienia warto pomyśleć o protezach szkieletowych. Protezy tego rodzaju opierają się na naturalnym uzębieniu. Dzięki takiemu rozwiązaniu pacjent ma nieodparte wrażenie, że posiada własne zęby, nie ma większych problemów z żuciem. W przypadku całkowitej utraty uzębienia stomatolodzy polecają protezy akrylowe. Protezy tego rodzaju wykonane są z akrylu. Niewątpliwą zaletą tego typu protez jest ich korzysta cena. Protezy akrylowe są również refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Protezy akrylowe wykonywane są na zamówienie. Płytka protezy powstaje w wyniku polimeryzacji. Reakcja polimeryzacji następuje w dużej temperaturze. Akryle na gorąco do protez są w postaci specjalnego proszku. Wówczas płyta protezy jest wykonywana metodą gotowania. Taka metoda zapewnia protezie odpowiednią wytrzymałość. Protezy akrylowe zazwyczaj wyjmuje się w razie potrzeby. Pacjent musi jednak pamiętać o ich regularnym noszeniu. Wówczas szybciej przyzwyczai się do protezy.

Protezy akrylowe są najczęściej stosowane. Mają wiele zalet. Płyty protez powstają zazwyczaj w wyniku reakcji polimeryzacji. Jest to tak zwana metoda gotowania. Dobra proteza zębowa powinna zostać wykonana z materiałów najlepszej jakości. Wówczas będzie służyć swemu właścicielowi przez długie lata. użytkownicy protez powinni o nie należycie dbać.