Skuteczna terapia tlenem

Od terapii hiperbarycznej zrobiło się głośno już kilkanaście lat temu, gdyż od wtedy zaczęto ją stosować w szerokim zakresie chorób i dolegliwości. Warto zaznaczyć, że jest całkowicie bezpieczna i naturalna metoda, która przynosi szybkie rezultaty.

Na czym polega zabieg tlenoterapii?

terapia tlenowa krakówDo przeprowadzenia tlenoterapii służy specjalnie komora hiperbaryczna, która została wynaleziona już w siedemnastym wieku. Początkowo wykorzystywano ją jedynie w chorobach układu oddechowego, jednakże później zaczęto ją wykorzystywać także do leczenia innych chorób, a nawet w celach profilaktycznych. Prowadzono liczne badania naukowe już od wielu lat, dzięki czemu doskonale jest poznana, a jej działanie potwierdzone naukowo. Jeżeli interesuje nas terapia tlenowa Kraków jest miastem, w którym jest ona przeprowadzona w kilku specjalistycznych szpitalach, a także w centrach rehabilitacyjny czy też ośrodkach szkoleniowo-sportowych. Do przeprowadzona w komorze hiperbarycznej, która jest szczelnym pomieszczeniem do którego wprowadzany jest czysty tlen o ciśnieniu trzech atmosfer. Dzięki tej różnicy, potwierdzono, że tlen dociera nawet do niedotlenionych części ciała i to w ilości kilkunastokrotnie wyższej niż w trakcie codziennego oddychania. Dzięki temu nasz organizm jest maksymalnie dotleniony przecież co z kolei przekłada się na sprawniejsze funkcjonowanie i lepszą odporność. Ponadto, tlenoterapię stosuje się u pacjentów z poparzeniami drugiego i trzeciego stopnia oraz zatrutych tlenkiem węgla.

Oczywiście są pewne przeciwwskazania do wykonania tlenoterapii i są one związane z infekcjami wirusowymi dróg oddechowych, wysoką gorączką, trwającą chemioterapia czy też bycie w ciąży. W pozostałych przypadkach jest ona całkowicie bezpieczna i zalecana przez specjalistów.