Sprawdzone pilarki do ogrodu

 

Gdy przychodzi wiosna to jest to czas gdy z garażu wyjmujemy różnego rodzaju narzędzia, których będziemy musieli używać do pracy w ogrodzie. Posiadanie niektórych z nich jest wręcz koniecznością. Jednym z narzędzi, bez których nie moglibyśmy się obejść jest pilarka. Dzięki niej możemy nie tylko przygotowywać ogród przed rozpoczęciem wegetacji roślin, ale również możemy przygotowywać drewno opałowe do ogrzewania. 

Najlepsze pilarki spalinowe

pilarka yatoNa chwilę obecną w marketach budowlanych oraz ogrodniczych znaleźć możemy całe mnóstwo różnego sprzętu, jaki możemy użyć w naszym ogrodzie, warsztacie czy w domu. Nie da się ukryć, że jednym z najbardziej potrzebnych sprzętów tego typu jest pilarka. W ostatnim czasie szczególnie dużym zainteresowaniem zaczęła cieszyć się pilarka Yato. Ten producent narzędzi ogrodniczych od dawna jest uważany za jednego z najlepszych w swojej klasie. Pilarki produkowane przez wspomnianą firmę niezwykle szybko znikają z półek sklepowych. Pilarka Yato jest urządzeniem dysponującym mocą 2,7 KM. Jest to moc wystarczająca do wykonywania wielu podstawowych prac w ogrodzie. Taką pilarką możemy również bez problemu pociąć drewno przystosowane do spalania w piecach centralnego ogrzewania. We wspomnianych pilarkach znaleźć możemy cylinder o pojemności aż 49 cc. Jest to więc dość sporo jak na sprzęt o tak małych gabarytach. Niemniej jednak nie wpływa to znacznie na zwiększenie wagi całego narzędzia.

Na chwilę obecną pilarki spalinowe znaleźć możemy w zasadzie w każdym markecie ogrodniczym. Kupno takich pilarek to wydatek rzędu kilkuset złotych, ale jest to wydatek na długie lata, ponieważ pilarki są urządzeniami, które raczej rzadko ulegają awariom. Decydując się na zakup wspomnianego sprzętu otrzymamy również kilkuletnią gwarancję producenta.