Sprawdzony odkurzacz centralny

 

Sprzątanie jest jedną z podstawowych domowych prac, które wykonuje każdy z nas. Trzeba przyznać, że nie jest to trudne zadanie, ale może zabierać sporo czasu. Najwięcej pracy wymaga sprzątanie domu, w którym jest parter, piętro, a nawet zagospodarowane poddasze.

Gdzie sprawdzają się centralne odkurzacze?

odkurzacz centralnyPrzeważnie większość z nas posiada w domu niewielki odkurzacz, którym raz czy dwa razy w tygodniu sprząta całe mieszkanie. Jego obsługa jest banalnie prosta, a moc i wydajność, w zupełności wystarczalna do warunków domowych. Wysprzątanie mieszkanie o wielkości do pięćdziesięciu metrów, średnio zajmuje godzinę lub dwie, a w przypadku stu metrowego lub nawet domu piętrowego, ten czas można mnożyć przez dwa albo nawet trzy. Dlatego też coraz więcej właścicieli domów jednorodzinnych decyduje się na zakup i montaż odkurzacza centralnego, który choć pełni taką samą rolę jak zwykły, to jednak działa na nieco innej zasadzie. Przede wszystkim odkurzacz centralny jest modelem stacjonarnym, czyli jest montowany na ścianie w piwnicy, pomieszczeniu gospodarczym czy nawet garażu bezpośrednio połączonym z budynkiem i ma wykonaną instalację w ścianach. Dzięki temu, jedynymi elementami, które musimy przenosić są rura, wąż i końcówki. Żeby można było komfortowo odkurzać każde pomieszczenie, to są w nich zlokalizowane specjalne gniazdka, do których wpina się rurę ssącą można sprzątać. Nie musimy ciągnąć za sobą odkurzacza, pamiętać o kablu zasilającym czy też słyszeć silnika urządzenia.

Tego typu modele doskonale się sprawdzają w biurowcach, hotelach czy także dużych nieruchomościach. Odurzanie jest ciche, ponieważ jedyne co słyszymy, to szum wydobywający się z rury. Jego wydajność i efektywność jest przeważnie wyższa od zwykłych modeli.