W długiej trasie przenocuj w motelu

 

Jadąc w długą trasę trzeba pamiętać o odpoczynku w trakcie jazdy. Należy robić regularne przerwy na zaczerpnięcie powietrza i rozprostowanie kości. Jeśli jedziemy w naprawdę daleką drogę, której pokonanie może zająć kilkadziesiąt godzin to musimy pamiętać o noclegu. Nocny sen jest koniecznością, bo zapobiega on zmęczeniu i zasypianiu za kierownicą. Na szybki nocleg w trasie najlepiej wybrać motel. Jest to opcja, którzy nie oczekują luksusów, tylko przespanej nocy.

Większość moteli jest oznakowanych

tanie motele zielona góraMotele nie reklamują się w radiach, nie dowiemy się też o nich z prasy. Znajdują się one przy konkretnych drogach czy trasach i w zasadzie korzystają z nich jedynie Ci kierowcy, którzy właśnie tą drogą przejeżdżają. Motele oferują niedrogie noclegi kosztem standardu, ale to jest oferta dla tych, którzy chcą odpocząć tylko przez jedną noc będąc w podróży. Chociaż tutaj trzeba przyznać, że nawet tanie motele Zielona Góra oferują bardzo ładne i zadbane pokoje do przenocowania czy ucięcia sobie drzemki w ciągu dnia. Większość moteli informuje o tym, że w danym miejscu się znajduje wielkimi szyldami bądź reklamami. Każdy motel ma też możliwość wykupienia sobie od zarządcy drogi znaku informującego o tym, że za niedługo będzie można go przy trasie zobaczyć. Jadąc w długą podróż można też ją odpowiednio wcześniej zaplanować i wyszukać miejsca noclegowe przy trasie w internecie. Dzięki temu nie trzeba się będzie rozglądać za motelem. Wystarczy w nawigacji ustawić taką lokalizację jako pośredni cel naszej podróży. Motele obecnie wracają do łask, bo przez chwilę był czas kiedy coraz więcej kierowców skłaniało się ku nocowaniu w hotelach. Tylko, że motele mają nad hotelami ogromną przewagę w postaci korzystnej ceny. Nocleg w motelu może kosztować kilkanaście złotych a w hotelu nawet kilkaset. Zmęczonemu kierowcy nie zależy przecież na apartamencie a na wygodnym łóżku i jak najszybszej regeneracji organizmu przed dalszą drogą.

Jadąc w długą trasę samochodem sprawdźmy, gdzie będzie możliwy ewentualny nocleg po drodze. Nikt nie jest w stanie utrzymać koncentracji przez kilkadziesiąt godzin jazdy. Już po dwunastu godzinach kierowca jest naprawdę zmęczony. Motele przy drogach to idealne miejsce na zregenerowanie sił. Niedrogi nocleg dla tych, którzy chcą po prostu się wyspać i rano jak najwcześniej ruszyć w dalszą drogę.