Wynajęcie hali namiotowej

Organizatorzy imprez w plenerze muszą przeanalizować każdy szczegół, aby nie było nieprzewidzianych niespodzianek. Zabawy pod gołym niebem mają to do siebie, że są w dużej mierze uzależnione od pogody. Aby pomieścić wszystkich gości, potrzebny jest duży namiot. 

Kto korzysta z hali namiotowej?   

wynajem hal namiotowychWszelkiego rodzaju festiwale, koncerty, czy imprezy strażackie odbywają się w porze letniej kiedy większość takich imprez odbywa się na dworze. Nie zawsze można skorzystać z budynku, więc wynajem hal namiotowych staje się idealnym rozwiązaniem. Firmy świadczące takie usługi, mogą nam zaoferować hale w różnych rozmiarach. Mogą one pomieścić od trzydziestu do nawet dwustu pięćdziesięciu osób. Ich wynajem może trwać od jednej doby do nawet kilku tygodni. Ich rozłożenie jest dość proste i zajmuje się tym firma wynajmująca. Są to najczęściej duże namioty w kształcie prostokąta z oknami bocznymi i szerokim wejściem. Innym rodzajem hali namiotowych są sporych rozmiarów magazyny, które są budowane ze specjalnych płyt przytwierdzanych do stalowych konstrukcji. Mogą one być wykorzystywane jako składowiska materiałów budowlanych, lub stosowane w przemyśle. Całoroczne hale są budowane na stałe i najczęściej są ocieplane. Na indywidualne życzenie klienta, hala może zostać wybudowana ze specjalnych materiałów izolacyjnych, aby można było w środku stworzyć odpowiedni mikroklimat. Na rynku istnieje sporo firm zajmujących się wynajmem, lub budową hali namiotowych, które są często wykorzystywane przez przedsiębiorców. 

Cena za wynajem hali zależy od jej rodzaju, wielkości i użytych do budowy materiałów. Najdroższe będą całoroczne, gdyż koszt ich budowy wyniesie około siedmiu, dziesięciu tysięcy złotych. Czasem bywa że właściciel wybudowanej już hali, chce wynająć ją, a nie sprzedać.