Wynajem studia dla fotografów

Sprawdzaliśmy ostatnio z żoną, jakim biznesem moglibyśmy się zająć, aby skutecznie go prowadzić i jednocześnie cieszyć się z tego, że faktycznie nie musimy przy nim za dużo robić. Nasz syn był fotografem, więc to nadało nam trop na to, że faktycznie może warto będzie podjąć się zadania rozpoczęcia własnego biznesu w tej dziedzinie. W końcu mieliśmy już odpowiednią osobę na odpowiednim stanowisku.

Studio fotograficzne w niskiej cenie

studio foto wynajemMój syn specjalizował się w fotografii plenerowej, jednak długo go nie musiałem namawiać do tego, aby podjął ze mną współpracę i po prostu był dostępny w naszym studio fotograficznym za każdym razem, jak będzie taka potrzeba. Wiedzieliśmy, że własne studio foto oferowane do wynajęcia to będzie spore wyzwanie. Początki zawsze bywają trudne. Wyglądało to tak, że nasz syn podpowiada nam, w co możemy zainwestować, a my to kupowaliśmy. Oczywiście za wybór lokalizacji studia była odpowiedzialna moja żona – wszyscy bowiem musieliśmy odpowiednio podzielić się obowiązkami, więc początkowo było naprawdę mnóstwo pracy. Wiedziałem, że jeśli chodzi o studio foto do wynajęcia to trzeba będzie dopracować wszystko od początku do końca. Moim zadaniem oprócz kupowania różnorodnych sprzętów i ogólnie zaopatrywania całego miejsca było też to, aby rozeznać się w konkurencji i sprawdzić, jak ta sobie radzi. Nie było to trudne – wystarczyło wpisać odpowiednie hasło w wyszukiwarkę internetową, na przykład studio foto wynajem i od razu nie dość, że miałem podane jak na tacy dokładne ceny, które przedsiębiorcy prezentowali na stronach internetowych, to jeszcze widziałem na przykład przykładowe realizacji i w ogóle mogłem zapoznać się ze sprzętem. Konkurencja na pewno jest świadoma, że posiadając studio foto do wynajęcia na pewno inne firmy podglądają ich know how, ale o to właśnie chodzi w tym biznesie.

Trzeba stawiać na najlepszą jakość, dzięki której faktycznie klientów będzie tylko przybywać. Mój syn bardzo mocno wczuł się w rolę osoby zarządzającej tym miejscem, więc zabrał cały swój sprzęt i zdecydował się, że będzie go wynajmował w cenie studia. Dzięki temu studio oferowane do wynajęcia było bardzo dobrze przystosowane także dla osób, które nie do końca miały doświadczenie, a co najważniejsze nie dysponowały swoim sprzętem, więc oszczędzały też mnóstwo pieniędzy.