Zamykany regał do magazynu

Regały do magazynów nie różnią się od siebie za bardzo, gdyż niemal wszystkie mają podobną konstrukcję, aczkolwiek odmienną wielkość czy ładowność maksymalną. Są jednak bardzo uniwersalne, a przez to regał może być wykorzystywany do przechowywania najróżniejszych towarów w całkiem odmiennych sklepach równie wygodnie.

Zabezpieczone regały na towar wrażliwy

regały magazynowe zamykaneJedyne wymagania nałożone są na towary wrażliwe, czyli najdroższy towar w sklepowej ofercie, który zawsze musi być dobrze zabezpieczony nie tylko przed zniszczeniem, ale również przed kradzieżą. Do przechowywania takiego towaru służą regały magazynowe zamykane, które pozornie podobne są do normalnych regałów, aczkolwiek są zabezpieczone przed możliwością uzyskania dostępu do zawartości przez osoby niepowołane. Takie regały zazwyczaj otoczone są ściankami z kraty o bardzo wąskich oczkach, uniemożliwiających wyciągnięcie czegokolwiek z półek regałowych bez otwarcia drzwiczek. Same drzwi zamykane są zazwyczaj na kłódkę, choć rodzaj takowej zależy już wyłącznie od właściciela czy kierownika sklepu. Niektórzy preferują większe i masywniejsze kłódki, inni zaś wolą kłódki zamykane na kod szyfrowy. Wszystkie ich rodzaje doskonale sprawdzają się z tym rodzajem regału. Z racji spełnianej funkcji nie ma on również żadnych kółek ani możliwości łatwego przestawienia, co dla niektórych może być przeszkodą w komfortowym wykorzystywaniu regału, choć przydaje się do zapewnienia większego bezpieczeństwa.

Regały te są wykonywane przez wszystkich producentów regałów magazynowych, aczkolwiek mają znacznie mniejsze różnice w gabarytach niż regały niezabezpieczone. Mają najczęściej średnią wielkość, i dość ujednoliconą pojemność. Należą jednak do na tyle ładownych by być komfortowym wyposażeniem do każdego magazynu.