Zastosowanie folii propylenowych

Polipropylen jest popularnym materiałem w branży budowy maszyn i pojazdów, do produkcji fotelików dziecięce, kasków rowerowych, technologii pakowania oraz chirurgii. Polipropylen jest stosowany w przemyśle spożywczym i farmaceutycznym. Łatwo się go obrabia co czyni go materiałem wszechstronnym.

Dlaczego polipropylen jest tak powszechny?

małe woreczki ppPolipropylen umożliwia idealny zrównoważony proces produkcji. Jest zdrowym materiałem oraz drugim na świecie najczęściej stosowanym, tuż po polietylenie.  Polipropylen jest idealnym materiałem do wydajnego pakowania w transporcie. To materiał o długiej żywotności i jest sprawdzonym i nadającym się do wielokrotnego użytku materiałem. Polipropylen jest naturalnie wodoodporny i trwały. Duża wszechstronność w zastosowaniach, w których wymagana jest wysoka ochrona mechaniczna, jest niedrogi ze względu na możliwość recyklingu. Istnieje kilka rodzajów tego materiału. Małe woreczki pp służą do przechowywanie żywności. Charakteryzuje je wysoka odporność chemiczna, jest odporny na plamy i łatwo się czyści. Wysoka sztywność, twardość i wytrzymałość to istotne właściwości polipropylenu. Zapewnia wysoką trwałość na zewnątrz, jest odporny na złą pogodę i wilgoć, dlatego często stosuje się go do wyrobów mebli ogrodowych. Polipropylen jest odporny na środki chemiczne, odporny na kwasy, zasady i roztwory soli. Jest łatwy do spawania przy użyciu termoplastycznego sprzętu spawalniczego i często jest stosowany w zbiornikach wodnych i chemicznych. Polipropylenu używa się w produkcji ortopedii i protez dzięki dobremu współczynnikowi tarcia w połączeniu z innym tworzywem sztucznym czy też ceramiką. Polipropylen jest dostępny w homopolimerze, homopolimerze wzmocnionym węglem i gatunkach kopolimerów. Polipropylen homopolimeru jest silniejszy i sztywniejszy niż kopolimer. Jest to bardzo wytrzymały, sztywny. Łatwo formowalny polipropylen jest szeroko stosowany do kamizelek kuloodpornych, ortez kończyn górnych i dolnych. Polipropylen można łatwo ozdobić wzorami transferowymi.

W zależności od potrzeb, polipropylen można wytworzyć twardszy lub bardziej miękki, kolorowy lub biały, jako folię lub bryłę. Dzięki tym właściwościom stosuje się go w wielu branżach, a łatwość jego przetwarzania powoduje, że nadaje się do recyklingu. Ponowne użycie tworzyw sztucznych jest bardzo ważne, ze względu na coraz większe zanieczyszczenie Ziemi.