Charakterystyka wszechstronnych i wydajnych grzejników konwektorowych

Często spotykamy się z sytuacją, w której musimy dogrzać pomieszczenie poza sezonem grzewczym, lub jesteśmy właścicielami lokalu, który potrzebuje dobrego systemu ogrzewania, ale nie posiada zainstalowanych grzejników na stałe. W takim wypadku najlepszym wyjściem jest zakupienie mobilnych grzejników konwektorowych, które są wydajne i mogą być używane w wielu miejscach. Dzięki różnym wersjom tych grzejników możemy je przymocować do podłoża lub zakupić wersję mobilną.

Zastosowanie grzejników konwektorowych w domach i biurach

grzejniki konwektoroweTego typu źródła ciepła bardzo dobrze sprawdzą się wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z powierzchniami przeszklonymi, takimi jak witryny sklepowe, Dlatego bardzo często możemy ujrzeć grzejniki konwektorowe w różnego rodzaju sklepach oraz galeriach handlowych. Odznaczają się charakterystyczną budową, która pozwala na zaciąganie powietrza od dołu, a uwalnianie nagrzanego poprzez specjalne perforowane kratki u góry. Taka budowa grzejnika szczególnie sprawdza się w przypadku pomieszczeń z dużą ilością powierzchni szklanych. Dzięki grzejnikom konwektorowym możliwe jest obniżenie strat ciepła, które mają miejsce podczas występowania promieniowania energii cieplnej do powierzchni szklanych. Pozwala to sklepom i galeriom handlowym na zaoszczędzenie dużej ilości pieniędzy, które były do tej pory marnowane przez niedopasowane systemy grzewcze. Grzejniki tego typu są produkowane z użyciem wysokiej jakości technologii, a całość jest mocowana za pomocą estetycznych elementów stalowych. Typowy grzejnik konwektorowy jest produkowany z użyciem miedziano-aluminiowego wymiennika ciepła. Modele grzejników tego typu są także wyposażane w zawory termostatyczne oraz zawory odcinająco-regulacyjne. Na życzenie klienta producent może zamontować także głowice termostatyczne oraz maskownice, a także zastosować dodatkowe lakierowanie elementów eksploatacyjnych.

Grzejniki typu konwektorowego to także popularne źródła ciepła dla wszelkich domków letniskowych oraz pomieszczeń, które nie posiadają instalacji grzewczej. Dzięki modelom mobilnym, mamy możliwość szybkiego i efektywnego ogrzania pomieszczenia każdej wielkości. Grzejniki tego typu są popularne wśród klientów także ze względu na cenę, która jest często bardzo atrakcyjna.