Częsty problem – odzyskiwanie skasowanych smsów

Zdecydowana większość z nas nie wyobraża sobie życia bez telefonów komórkowych. Używamy ich, żeby komunikować się z bliskimi za pomocą rozmów, smsów czy komunikatorów internetowych. Choć ta ostatnia forma zyskuje coraz bardziej na popularności, to wielu z nas pamięta czasy królowania smsów. 

Jak odzyskać usuniętą wiadomość?

odzyskiwanie skasowanych smsSmsy mają niewątpliwie wiele zalet – pozwalają przekazać szybko krótką informację. Na początku pojawienia się komórek usługi telefonii komórkowej były drogie. Często bardziej opłacało się wysłać smsa niż dzwonić do bliskiej osoby. Zwłaszcza, gdy informacja, którą chcieliśmy przekazać, była lakoniczna. Nie zawsze druga osoba może też odebrać od nas telefon – wówczas sms jest świetną alternatywą. Prawdopodobnie każdy, kto z smsów korzystał lub nadal ich używa, skasował choć raz przez przypadek jakąś wiadomość. Problem pojawia się w momencie, gdy była ta informacja bardzo ważna. Choć wysłanie i usunięcie smsa są banalnie proste, to odzyskiwanie skasowanych sms już niekoniecznie takie się wydaje. Co zatem zrobić w takiej sytuacji? Możemy udać się do specjalisty, który takimi przypadkami się zajmuje. Alternatywą dla użytkowników, którzy lubią wziąć sprawy we własne ręce, są specjalne programy komputerowe. Ich działanie w większości wygląda podobnie – należy podłączyć telefon do komputera oraz uruchomić daną aplikację, której działanie często jest intuicyjne, a nawet kieruje nas krok po kroku. Czasami smsy zapisują się też na karcie SIM telefonu. Wystarczy wtedy przełożyć ją do innego urządzenia i odczytać skasowaną wiadomość.

Choć odzyskanie skasowanych smsów może się wydawać trudne, takie faktycznie nie jest. Warto spróbować odzyskać wiadomości na własną rękę – może się to okazać szybsze i na pewno tańsze niż skorzystanie z pomocy specjalisty, do którego zawsze możemy się też udać.