Czy regulacja okien możemy wykonać samodzielnie?

 

Co pewien okres czasu powinniśmy poddawać regulacji nasze okna, aby zachowały one swoje właściwości. W ten sposób zapobiegniemy uciekaniu ciepłego powietrza, dzięki czemu będziemy mogli zaoszczędzić wiele pieniędzy na ogrzewaniu zwłaszcza w okresach zimowych. Nie musimy od razu wzywać specjalistów od serwisu okien, ponieważ regulacje możemy wykonać samodzielnie w bardzo prosty sposób.

Po co reguluje się okna?

regulacja okien pcv poznańRegulacja okna powinniśmy przeprowadzać w związku ze zmieniającymi się porami roku. Wraz ze zmieniającą się temperaturą, powinniśmy również stosować różny stopień przylegania skrzydła do ramy okiennej. W okresach letnich można zdecydowanie zmniejszyć docisk, aby okno przepuszczał niewielką ilość powietrza, co ułatwi nam samoczynną wentylację pomieszczeń. Zimą natomiast należy wziąć pod uwagę, że będą występować o wiele niższe temperatury i cała konstrukcja okna powinna być bardziej szczelna. Zatem powinniśmy okna dokładnie wyregulować tak, aby nie przepuszczały zimnego powietrza i w ten sposób będziemy mogli dodatkowo zaoszczędzić na rachunkach na ogrzewaniu. Bardzo ważnym powodem, dla którego regulujemy okna, jest również ustawienie skrzydła. Po wielu miesiącach użytkowania może okazać się, że skrzydło delikatnie upadło i przez to nie chce nam się odpowiednio domknąć albo powoduje trudności przy otwieraniu. Wtedy koniecznie musimy dokonać regulacji skrzydła i w zależności od potrzeby albo je odpowiednio podnieść, albo odpowiednio opuścić. Jeżeli nie mamy samodzielnie czasu na wyregulowanie okien, to najlepszym rozwiązaniem jest profesjonalna regulacja okien PCV Poznań to miasto, w którym fachowcy pomogą nam przy regulacji okien plastikowych, ale także aluminiowych i drewnianych. W niektórych przypadkach będziemy potrzebować specjalistycznych narzędzi do regulacji okien.

Oczywiście samodzielna regulacja okien nie jest czynnością trudną i nie wymaga wiele pracy, ale musimy posiadać odpowiednie narzędzia i odrobinę cierpliwości. Pozwoli nam to zaoszczędzić sporo pieniędzy niż przy wezwaniu specjalisty i gdy raz nauczymy się regulować okna, to każdego roku będziemy mogli je poprawiać, aby funkcjonowały nam przez bardzo długi okres naszego życia. Dostosujemy w ten sposób tryb zimowy albo też tryb letni, na bardzo gorące dni.