Czym cechują się dobrzy fotografowie ślubni?

 

W naszym życiu zdarzają się takie chwile, które pragniemy uwiecznić na wyjątkowej i jedynej w swoim rodzaju fotografii. Do tych chwil oczywiście najczęściej zalicza się nasz ślub. Wówczas wynajmujemy fotografa, aby zrobił nam wspaniałe zdjęcia, które z dumą powiesimy na ścianie. Jak jednak wybrać takiego fotografa? 

Jak wybrać dobrego fotografa ślubnego?

rekomendowany fotograf ślubny z bydgoszczyFotografią pasjonuję się od dziecka, a miłość do niej zaszczepił we mnie mój dziadek, który był z zawodu fotografem ślubnym. Kiedy pytałam dlaczego wybrał akurat tę dziedzinę odpowiedział, że nigdzie indziej nie spotykał się z tak pięknymi, wyniosłymi i szczerymi emocjami, a skoro mógł je dodatkowo uwiecznić na fotografii, to tym bardziej pragnął to robić. Dziadek wiele mnie nauczył począwszy od technicznych aspektów fotografii poprzez ciągłe powtarzanie, abym nie starała się kopiować czyichś zdjęć. Miał przy tym na względzie to, abym sama znalazła swoją ścieżkę w fotografii i przy robieniu zdjęcia kadrowała je w swoim guście, a nie w gustach innych. Było to dla mnie bardzo ważną lekcją ponieważ słowa dziadka pozwoliły mi wykształtować w sobie własny, indywidualny styl pozwalający wyróżnić się na tle innych fotografów. Mimo jednak szukania swojej dziedziny, podobnie jak dziadek pokochałam fotografię ślubną i to z nią związałam swoją karierę. Ludzie często mnie pytają, jaki jest według mnie rekomendowany dobry fotograf ślubny z Bydgoszczy, czyli z miasta w którym się wychowywałam. Tymczasem ja odpowiadam zawsze jedno i to samo zgodnie ze swoim sumieniem. Wychodzę bowiem z założenia, że nie istnieje jeden i najlepszy fotograf czy to w danym mieście, czy w kraju, czy na świecie. Każdego artystę cechuje indywidualizm dlatego właśnie zdjęcia robione przez fotografów tak bardzo się od siebie różnią, zarówno sposobem kadrowania, tym co się finalnie na zdjęciach znajduje, a także chociażby kolorystyką zdjęć. Dlatego, kiedy wybieramy fotografa na ślub, dobrze jest popatrzeć po rekomendacjach, ale przede wszystkim warto kierować się swoim własnym gustem, a przez to wybrać takiego artystę, którego prace jak najbardziej wpisują się w nasze poczucie estetyki.

Każdy fotograf daje z siebie sto procent podczas pracy i tego możemy być pewni ponieważ fotografem zostaje się z pasji i dotyczy to każdej dziedziny artystycznej, jaka istnieje. Przy wyborze fotografa niezwykle ważnym jest zatem to, aby dokładnie przejrzeć jego portfolio, a także zaznajomić się oczywiście z opiniami na temat fotografa, a jeśli te będą pozytywne, nie pozostaje nam nic innego, jak zadzwonić pod numer kontaktowy i umówić się na sesję.