Czym i jak smarować cześci w pługach?

Pługi powinny przechodzić co jakiś czas przegląd. Nie trzeba w tym celu udawać się do żadnej stacji diagnostycznej. Samodzielnie możesz przejrzeć ich części, pamiętając o odpowiednim smarowaniu, Jest to niezbędne do tego, by wszystko działało poprawnie podczas użytkowania pługu. A czym impregnować części w pługach? Najlepszy będzie specjalny smar.

Smarowanie części w pługach

części do pługówAby dobrze zaimpregnować stal, z której wykonywane są pługi trzeba mieć odpowiedni smar. Przede wszystkim powinien on chronić metal, nie wyżerając go. Smarując części do pługów takim smarem przedłużasz znacznie ich żywotność. Dzięki temu są one bardzo mocne. Po posmarowaniu tą substancją pługi nie rdzewieją, nawet jeśli nie masz specjalnego hangaru na sprzęt i przechowujesz go na świeżym powietrzu. W jaki sposób smarować? Nie trzeba tutaj szukać zbyt specjalistycznych rozwiązać. Weź pędzel lub wałek i delikatnie nałóż warstwę smaru. Następnie za pomocą gąbki możesz wypolerować swoje pługi, aby nie było nadmiaru tej substancji. Teraz nie musisz martwić się o to, że przez całą zimę pługi będą stały nieużywane na zewnątrz. Nawet największa wilgoć nie spowoduje u nich powstania rdzy. Smaruj nie tylko tą część, która jest używana do orania. Dosłownie każdy centymetr kwadratowy pługów powinien być przesmarowany, abyś nie musiał się niczym przejmować w trakcie sezonu.

Dobry smar zaimpregnuje części Twoich pługów. Lepiej jest zainwestować w ten preparat, ponieważ jest dużo tańszy, niż zakup nowych części. Jednak jeżeli nie zrobiłeś tego, zawsze możesz kupić nowe zamienniki. Pamiętaj o tym, aby o nie dbać, ponieważ tylko od tego zależy, ile wytrzymają w przyszłości. Na pewno zależy Ci na ym, by nie wydawać już pieniędzy na pługi. Muszą one być zawsze gotowe do użycia.