Dlaczego należy używać pudru do twarzy?

Odkąd podkłady do twarzy zostały udoskonalone pod względem trwałości i krycia oraz powiększyła się nasza świadomość względem ich poprawnej aplikacji, zaczęłyśmy wychodzić z założenia, że niczego więcej już nie potrzebujemy. Dlatego właśnie przez jakiś czas tradycyjne pudry wyszły z mody makijażowej dopóki nie zaczęłyśmy ponownie doceniać ich właściwości.

Niezastąpione pudry do twarzy

puder do twarzyNa przestrzeni lat podkłady do twarzy zostały niesłychanie ulepszone pod względem krycia, dostępności kolorów, oraz trwałości. Dodatkowo ich poprawna aplikacja sprawia, że odnosimy wrażenie, iż niczego więcej nam nie potrzeba, aby nasza cera wyglądała perfekcyjnie. Tymczasem podkład, jak sama nazwa wskazuje jest właśnie podkładem pod coś. Naszą bazą pod resztę makijażu. Kobiety po latach zrozumiały jednak, że puder do twarzy jest kosmetykiem niezbędnym i ponownie zaczęły go używać. Bez względu na to, jak świetnego podkładu byśmy nie posiadały, bez pudru nie będzie on prezentował się tak dobrze na naszej twarzy, a już tym bardziej nie na dłuższą metę. Puder bowiem jest doskonałym utrwalaczem makijażu i to on sprawia, że nasz makeup przez cały dzień prezentuje się perfekcyjnie. Oczywiście należy również pamiętać o odpowiedniej jego aplikacji. Puder nie nakładamy na pędzel i nie omiatamy nim twarzy tak, jak kobiety robiły to kilka lat temu. Przez takie działania puder może jedynie stworzyć nam maskę na twarzy i podkreślić suche skórki, a przecież nie o to w tym chodzi. Puder aplikujemy w bardzo podobny sposób, jak podkład. Należy go nabrać na odpowiedni puchaty i duży pędzel lub puszek i wklepać w naszą twarz. Wówczas kolor pudru zleje się z kolorem twarzy i doskonale utrwali nasz cały makijaż. Puder, dzięki swoim właściwościom utrwalającym rewelacyjnie sprawdza się również, jako baza pod cienie. Tworząc cieniutką warstwę sprawia, że cienie do powiek lepiej się rozprowadzają i blendują, a ich kolory są znacznie bardziej nasycone.

Jeżeli obawiamy się, że nałożenie podkładu oraz pudru może dać zbyt mocny efekt, wówczas możemy kupić puder transparenty. Taki puder nie barwi naszej buzi, a jednie ma na celu ją zmatowić. Ponadto istnieją różne rodzaje pudrów przeznaczone do konkretnego typu cery na co warto zwrócić szczególną uwagę przy jego zakupie.