Działanie grubej pasty polerskiej do lakieru

 

Jeśli dotychczas zapomniałeś o polerowaniu pojazdu i lakier nabrał żółtego lub innego nieciekawego odcienia nie musisz od razu iść do lakiernika. Niektóre pasty polerskie powstały właśnie po to, aby przywracać pojazdom ich dawny blask. Są to grube pasty polerskie, które sprawdzają się dobrze w odświeżaniu wyglądu lakieru, jednak najlepiej stosować je raz lub dwa razy w roku. Dobrze jest skorzystać z polerowania tą pastą w myjni samochodowej.

Jak działa gruba pasta polerska?

grube pasty polerskie do lakieru samochodowegoSposób działania jest bardzo prosty i zrozumiały nawet dla osób, które nie znają sie na lakiernictwie. W paście znajdują się grube drobinki wosku, które działają jak gumka w ołówku. Ścierają one niechciany odcień na lakierze samochodowym. Takie grube pasty polerskie do lakieru samochodowego nakłada się w połączeniu z ciepłą wodą, aby uzyskać lepszy efekt. Już po pierwszym użyciu pojazd wygląda nieco młodziej. Można je stosować kilka razy w roku, ponieważ ich działanie jest bardzo mocne. Podczas polerowania wykonuje się okrężne ruchy, aby lepiej rozprowadzić wszystkie drobinki wosku. Dobrze jest korzystać z nich w myjniach samochodowych, gdzie mamy dostęp do profesjonalnych narzędzi polerskich. Nałożona pasta będzie wtarta przez szczotki z odpowiednimi do tego końcówkami. Łatwo jest zauważyć różnicę pzred i po użyciu grubej pasty. Wystarczy zrobić zdjęcie i porównać z efektem, jaki się uzyskało. Tego typu pasty polecane są także jeśli na lakierze są plamy po dopiero wylanym asfalcie lub oleju silnikowym. Doskonale się nimi czyści wszelkiego typu trudne zabrudzenia. Wielu lakierników stosuje je podczas zabiegu „odmładzania” samochodu. Powłoka, która powstaje na lakierze po ich użyciu jest na tyle trwała, że nie widać zabrudzeń na pojeździe nawet jeżdżąc drogami, na których jest pył i błoto.

Zawsze na początku wiosny i jesieni poleruję samochód tą pastą, ponieważ wiem, że jego wygląd będzie dużo lepszy. Dobre w tych pastach jest to, że faktycznie poprawiają wygląd pojazdu bez względu na to, jaki jest jego rocznik. Pasty nadają się do stosowania na samochodach każdego koloru, ponieważ są przeźroczyste. Usługa polerowania pojazdu na myjni nie kosztuje więcej niż pięć złotych, dlatego można sobie na to pozwolić. Zwłaszcza, jeśli dużo jeździmy i chcemy czuć, że samochód jest zadbany.