Firmy oferują usługi ozonowania pomieszczeń

Ozon jest to inaczej alotropowa odmiana tlenu w skład której wchodzą trójatomowe cząsteczki, ma błękitną barwę, jest gazem niepalnym, raczej nietrwałym oraz łatwo rozpuszczalnym  w wodzie. Stosuje się go m.in. do oczyszczania powietrza i wody. Ozon dezynfekuje miejsca trudno dostępne. Jest używany do pozbycia się w pomieszczenia roztoczy i pyłków, ale stosuje się go również do dezynsekcji.

Pozbędziesz się roztoczy z pomocą ozonowania pomieszczeń

ozonowanie pomieszczeńDziś ozonuje się wiele obiektów użyteczności publicznej, hale przemysłowe czy elementy zanieczyszczone i wydzielające nieprzyjemny zapach. Na rynku znajdziemy wiele firm oferujących ozonowanie pomieszczeń. Przykładowe zastosowanie ozonowania w domach i mieszkaniach dotyczą: kuchni – usunięcie insektów takich jak karaluchy, mrówki, muchy oraz gryzoni; sypialni – usunięcie alergenów tj. pleśni, grzybów, roztoczy i pyłków oraz usuwania z mieszkania nieprzyjemnych zapachów np. pochodzących z dymu papierosowego.  Ozonowanie zastosowane po chorobie któregoś z domowników skutecznie zniszczy wszystkie bakterie i wirusy. Mieszkanie pozostanie zdezynfekowane, a środowisko sprzyjające rozwojowi bakterii i wirusów zostanie zneutralizowane na okres od 4 do 6 tygodni. Ozonowanie to mocna i doskonała metoda dezynfekcji  przy której nie stosuje się chemii, naturalnym stosowanym środkiem biobójczym jest sam ozon. Właściwości bakteriobójcze wykazuje już nawet w stężeniu ok. 13µg/dm3. Należy też wspomnieć, iż jest bardzo mocnym utleniaczem. Ozonowanie pozostawia świeży, lekki zapach i znacznie lepsze samopoczucie tuż po burzy jest właśnie efektem naturalnego powstawania i wytwarzania się O3 ozonu, który czasem nazywamy aktywnym tlenem. Ozon produkowany jest przez generatory ozonu, gdzie wchodzi w reakcję ze związkami organicznymi tj. pleśń, grzyby i ich zarodniki, wirusy, bakterie, alergeny, roztocza, drobnoustroje i całkowicie je niszczy.

Ozonowanie polega to na tym, że ozon rozkładając się uwalnia cząsteczkę tlenu, która neutralizuje związki chemiczne w wyniku łączenia się z nimi. Ozonowanie jest całkowicie bezpieczne dla naszego zdrowia. Charakterystyczny zapach oraz mgła po przeprowadzonym zabiegu nie świadczy o obecności ozonu. Są to naturalne zjawiska występujące po zakończeniu zabiegu.