Folia do owijania ładunków na palecie

Praca na magazynie wymaga używania odpowiednich sprzętów i urządzeń. Oprócz wózków widłowych i ręcznych wózków paletowych niezbędna jest także odpowiednia technika zabezpieczania ładunków na paletach. Aby zrobić to odpowiednio, warto użyć specjalnej folii stretch, która jest niezawodnym materiałem, chroniącym przed upadkiem wożonego towaru z palety. Jakie jeszcze plusy ma używanie tego materiału?

Owijanie towaru na palecie za pomocą folii

stretch do owijania paletDzięki tego typu technice zabezpieczania ładunków możliwe jest ułożenie wielu palet na sobie, co ma ogromne znaczenie dla firm, które przyjmują wiele dziesiątek to towaru dziennie. Stretch do owijania palet jest zatem elementem zabezpieczającym i stabilizującym ładunek na palecie. Dzięki owinięciu pudeł i zgrzewanych materiałów, możliwe jest także swobodne przewożenie tak zabezpieczonej palety z ładunkiem za pomocą wózka widłowego. ładunki są przewożone z miejsca na miejsce, często na inną halę magazynową. Pokonanie tej drogi wymaga zatem przejechania dłuższego dystansu, gdzie zabezpieczenie ładunku folią sprawdza się idealnie. Odpowiednie owinięcie folią jest też niezbędne do unieruchomienia towaru na palecie, która będzie podnoszona na konkretną wysokość. Dzięki mocnemu owinięciu ładunek może być umiejscowiony na regale, który jest położony kilka metrów na ziemią. Dzięki owijaniu możliwe jest także odpowiednie skompresowanie ładunku.

Aby owinąć duże ładunki na paletach, często wykorzystuje się do tego celu specjalne maszyny, które są w stanie szybko i sprawnie owinąć nawet masywne ładunki paletowe. W wielu wypadkach taka maszyna jest w stanie tak uciągnąć stretch, aby zużycie folii było ograniczone do minimum. Dzięki temu firma nie traci zasobów i może pozwolić sobie na ekonomiczną pracę.