Jadłospis podczas redukcji tłuszczów

W życiu każdego kulturysty, nawet początkującego, nadejdzie czas, w którym trzeba będzie przejść na dietę redukcyjną. Wtedy należy wprowadzić ćwiczenia cardio oraz odpowiedni jadłospis. Ten drugi temat jest bardziej skomplikowany, gdyż trzeba jednocześnie ograniczyć kalorię i dostarczyć składniki odżywcze organizmowi. Nie ma jadłospisu uniwersalnego, ale można przynajmniej stworzyć jego zarys.

Jak powinien wyglądać jadłospis podczas redukcji?

jadłospisy redukcyjneNie ma jadłospisu uniwersalnego, ponieważ każdy ma inny smak i gust kulinarny. Dlatego często układa się jadłospisy redukcyjne dedykowane dla poszczególnych osób. Zakłada się w nich, że dania powinny dostarczać mniejszą ilość kalorii oraz zaspokajać potrzeby organizmu, a w szczególności mięśni. Podczas takiej diety ważne, by ograniczyć węglowodany. Miska ryżu o poranku wystarczy na prawie całe zapotrzebowanie węglowodanowe. uzupełnić trzeba tłuszcze oraz białka. Dobry na to jest kurczak z jajkiem sadzonym. Jednak jajko posiada tłuszcze zwierzęce, a w diecie warto mieć również roślinne. Polecam polać wspomniany wyżej ryż dwoma łyżkami oleju rzepakowego. Jest lepszy nawet niż oliwa z oliwek. Nie uzupełnia się wszystkich węglowodanów na raz, ponieważ w organizmie potrzebny też jest cukier. Jak wiadomo cukry też należą do grupy węglowodanowej. Aby je uzupełnić nie trzeba się szczególnie starać. Herbata z jedną łyżeczką lub dwoma kostkami cukru jest idealna do tego. Tym samym organizm otrzyma mniej kalorii, ale pożywienie zostanie dostarczone prawidłowo. Nie można zapominać o warzywach. Są doskonałe na kolację, ponieważ nie tylko są zdrowe, ale pozwalają lepiej spać. Sen podczas diety redukcyjnej stanowi fundament, który pozwala na regenerację oraz rozwój mięśni. Potrzebne jest minimum osiem godzin nieprzerwanego snu dziennie, aby prowadzić taką dietę.

Redukcja wymaga posiadania odpowiedniego jadłospisu. Dzięki niemu będzie można zdrowo przeżyć ten miesiąc lub dwa. Każdy organizm, nawet ten, który traci tłuszcze, musi być odpowiednio odżywiony, aby poprawnie pracować. Do tematów redukcji trzeba podchodzić odpowiedzialnie, gdyż dieta musi być zdrowa. Wprowadzenie odpowiedniego jedzenia będzie skutkować tym, że na siłowni zauważymy duży postęp w podnoszeniu ciężarów oraz wykonywaniu ćwiczeń kondycyjnych.