Jak wygląda mobilny dom?

Dom o niewielkiej powierzchni wcale nie musi być ciasny i niepraktyczny, ponieważ dzisiejsze technologie budowlane pozwalają na budowanie ich z przeróżnych materiałów. Bynajmniej nie musi on być stawiany z cegieł czy betonu.

Gdzie sprawdzają się mobilne domki?

domek mobilny 35m2 całorocznyDzisiejsze domy nie muszą być masywne, gdyż grube mury mogą być zastąpione innymi, równie wytrzymałymi materiałami. Jednym z nich jest metal, który odpowiednio wzmocniony, staje się równie odporny co beton. Domek mobilny 35m2 całoroczny jest idealnym przykładem doskonałego zastosowania tego materiału, ponieważ tworzą go kontenery. Wbrew pozorom domek z kontenerów może być ciepły i funkcjonalny, ponieważ zastosowane w nim technologie budowlane zamieniają metalową skrzynię w przytulny kąt. Co prawda trzydzieści pięć metrów nie jest zbyt dużą powierzchnią, ale przy właściwym urządzeniu, może się on wydawać nieco większy. Ze względu na kontenery, kształt domu jest mocno ograniczony. Jednakże może mieć też większą powierzchnię, ponieważ kontenery są modułowo łączone w różnych kombinacjach. W Polsce nie są one jeszcze tak popularne jak chociażby w Stanach zjednoczonych gdzie powstały, ale można je znaleźć na niektórych działkach rekreacyjnych. Na zachodzie budowane są także piętrowe domy kontenerowe, które stanowią tanią alternatywę dla domów jedno lub wielorodzinnych. Najtańsze modele domów mobilnych zaczynają się już od niecałych sześćdziesięciu tysięcy złotych, a największe mogą kosztować mniej niż sto siedemdziesiąt tysięcy złotych.

Mobilne domy są idealne na działkach rekreacyjnych, ponieważ można je w razie potrzeby przetransportować w inne miejsce. Ich budowa jest szybka i znacznie prostsza niż normalnych domów jednorodzinnych, co przekłada się na ostateczną wartość nieruchomości.