Jak zatrudnić pracownika zagranicznego?

W niektórych firmach w pewnych okresach roku zapotrzebowanie na pracowników jest znacznie większe, niż w innych, na przykład w budownictwie. W sezonie letnim buduje się znacznie więcej, niż w zimowym, a utrzymywanie etatów przez cały rok może być niezwykle kłopotliwe, dlatego pomyśleć trzeba nam pewnymi rozwiązaniami, które pomogą nam ten problem rozwikłać.

Zagranicznego pracownika można zatrudnić przez agencję

agencja pracowników z ukrainyCiekawym wyjściem może być zatrudnianie zagranicznych pracowników przez agencję pracy w sezonie, gdy jest nam ich potrzebnych znacznie więcej, czyli głównie latem. W takiej sytuacji będziemy mogli ściągnąć fachowców na kilka miesięcy, popracować z nimi, a następnie będą oni musieli wrócić, aby uzupełnić formalności i odnowić wizę. Zrobią sobie przerwę na czas zimowy, a my zostaniemy z wystarczającym zapasem krajowych pracowników, aby w przyszłym sezonie znowu skorzystać z usług agencji i wspomóc się sezonowymi pracownikami z innego kraju. Wiele firm działa dzięki takim rozwiązaniom, unikając upadłości w sezonie zimowym, gdy pracy dla nich jest zdecydowanie mniej i nie może ona być wykonywana na dostatecznie wysokim poziomie. Jeżeli zdecydujemy się na takie rozwiązanie jak agencja pracowników z Ukrainy będziemy mogli zatrudnić niezwykle szybko. To nam pozwoli poszerzyć zakres oferowanych przez nas usług budowlanych oraz obsługiwać więcej zleceń jednocześnie.

W niektórych przypadkach trafić możemy na naprawdę wysoce wykwalifikowanych pracowników, którzy są w stanie wykonywać więcej pracy, niż nasi krajowi fachowcy. W takiej sytuacji warto w następnym sezonie zadbać o to, żeby taki pracownik także trafił do nas, lub nawet zainteresować się pozostawieniem go u nas na stałe, co powinno przypaść mu do gustu i zadowolić go finansowo.