Karma dla kotów

 

Koty to wyjątkowe zwierzęta, których nie można do niczego zmusić. Chodzą własnymi ścieżkami, bawią się z tym z kim chcą i jedzą to, na co maja ochotę. W przypadku domowych kotów, to właściciel odpowiada za dietę kota i musi mu zapewnić pełnowartościowe pożywienie.

Co w składzie posiada karma dla kota?

karmy dla kotów sucheKoty tak samo jak ludzie przyzwyczajają się do smaków jaki im serwujemy od najwcześniejszych lat. Jeżeli od małego kociaka, będziemy mu dawali karmy dla kotów suche, to z pewnością chętnie będzie je spożywał, ale warto też wprowadzać modyfikacje i przynajmniej kilka razy w tygodniu karmić go mokra karmą. Poza pożywieniem, kot potrzebuje jeszcze bieżącej wody, którą zawsze musi mieć w miseczce. Producenci karm dla kotów, wytwarzają ich kilka rodzajów, z podziałem na koty kastrowane, lub sterylizowane, kocięta i dorosłe osobniki. Wśród nich można jeszcze wyróżnić karmy dla kotów  wrażliwymi żołądkami, które nie zawierają glutenu, cukru, pszenicy, czy soli. W takich produktach, zboża i makarony zostały zastąpione batatami, które są świetnym źródłem energii uwalnianej przez wiele godzin. Takie pożywienie dostarcza kotu wszystkich niezbędnych witamin i minerałów, które wzmacniają jego wzrok, słuch i sprawiają, że ma miękką i błyszczącą sierść. W karmie znajdziemy też warzywa w zmiennych proporcjach takie jak marchew, seler, czy zielony groszek. Oczywiście podstawowym składnikiem jest mięso, które może być drobiowe, wołowe, rybne, lub cielęce. Suche karmy są sprzedawane w niewielkich paczkach.

Takie pożywienie na pewno będzie smakować naszemu pupilowi, bo jest przygotowywane ze świeżych produktów, poddanych procesowi suszenia, który zatrzymuje wewnątrz wszystkie wartości zdrowotne. Za torebkę karmy, trzeba zapłacić około piętnaście złotych.