Komfort podczas chodzenia dzięki wkładkom ortopedycznym

Nigdy wcześniej nie uprawiałam żadnego sportu poza jazdą rowerem. Mój chłopak zaczął namawiać się na wspólne bieganie i pomysł ten zdecydowanie mi przypadł do gustu zwłaszcza, że chciałam poprawić kondycję i trochę schudnąć. Kupiłam sobie też odpowiednie buty biegowe.

Wszystkie buty wyposażone we wkładki ortopedyczne

wkładki ortopedyczne płaskostopieZa trzecim razem jak poszłam pobiegać, to naciągnęłam sobie ścięgno. Bez wizyty u lekarza się nie obyło. Odwiedziłam najlepszego ortopedę w mieście, który od raz zalecił mi wkładki ortopedyczne płaskostopie, które u mnie stwierdzono spowodowało naciągnięcie ścięgna. Wiedziałam, że z biegania muszę zrezygnować, bo przy płaskostopiu poprzecznym i podłużnym, dolegliwość cały czas by wracała a tego nie chciałam. Zamierzałam dostosować się do zaleceń lekarza i zaraz po wyjściu z placówki poszłam do sklepu medycznego. Tam były dostępne wkładki ortopedyczne, których potrzebowałam. Kupiłam od razu osiem par, by włożyć je do wszystkich butów, które nosiłam. Nie zamierzałam przekładać co chwilę wkładek, bo było to uciążliwe i niewygodne. Wszystkie moje buty wyposażyłam we wkładki ortopedyczne. Początkowo dziwnie się czułam, bo nigdy nie nosiłam żadnych wkładek. Z czasem jednak zauważyłam, że było coraz lepiej. Nawet biodro przestało mnie boleć a często dokuczało przez wzgląd na krzywą miednicę. Wkładki ortopedyczne okazały się być zbawienne dla mojego zdrowia, bo żadne dolegliwości mi nie dokuczały. Poprawiła się też moja postawa i sposób chodzenia.

Z wkładkami nie rozstawałam się już w ogóle. Co jakiś czas kupowałam nowe, żeby wymieniać, albo jak kupowałam nowe obuwie, to od razu szłam do sklepu medycznego po zapas wkładek. Mój chłopak sam biegał a ja jeździłam rowerem. Najbardziej to lubiłam i mogłam bez obaw jeździć.