Kryptowaluty i sposoby ich pozyskania

 

Nowoczesne technologie bardzo często pociągają za sobą rozwój specjalistycznych narzędzi, które umożliwiają ich wykorzystanie. Nie inaczej ma się sprawa z kryptowalutami, które obecnie zyskują na popularności. Na wstępie należy wyjaśnić czym tak naprawdę jest wcześniej wspomniana kryptowaluta. Jest to niejako cyfrowy pieniądz, który może być pozyskany na dwa sposoby.

Kopalnie cyfrowych pieniędzy

kopalnia kryptowalutPierwszym sposobem jest wymiana powszechnie akceptowanych środków płatniczych na kryptowalutę za pośrednictwem specjalnie do tego przystosowanych giełd internetowych. Warto dodać, że kryptowaluty mogą być wymieniane między sobą w oparciu o przeliczniki, które zmieniają się wraz ze zmianą kursu danego aktywa. Drugim sposobem jest pozyskanie cyfrowego pieniądza bezpośrednio ze źródła. Proces ten nazywany jest kopaniem kryptowalut. Żeby był możliwy potrzebny jest odpowiedni sprzęt, który często stanowią karty graficzne o dużej mocy obliczeniowej. W ten sposób możliwe staje się rozwiązywanie skomplikowanych zadań matematycznych za które właściciele sprzętu otrzymują nagrodę w postaci tokenów danej waluty. W celu rozwiązania zadania często jednak potrzebna jest znacznie większa moc obliczeniowa niż ta, którą dysponuje pojedyncza koparka. Właśnie dlatego koparki są łączone w grupy, które tworzą pomieszczenie znane jako kopalnia kryptowalut. Kopalnia to nic innego jak kilka lub kilkanaście koparek pracujących nad jednym problemem. W ten sposób znacznie zwiększane są szanse oraz czas rozwiązania danego problemów. Znacznie łatwiej jest wtedy otrzymać część przewidzianej nagrody. Pracując w pojedynkę górnik rzadko kiedy ma szansę rozwiązać sam dany problem i otrzymać za to nagrodę. Osoby, które dysponują pojedynczymi koparkami dołączają się więc wirtualnie do innych górników za pośrednictwem Internetu tworząc tak zwane baseny.

Jest to jedna z opcji, która pozwala uzyskać realny efekt w postaci tokenów danej waluty. Nagroda za rozwiązanie zadania jest bowiem dzielona na ilość pracy, którą włożył dany górnik w pracę. W ten sposób każdy jest zadowolony. Udostępnianie mocy obliczeniowej innym osobom nie jest nowym podejściem. Stosunkowo niedawno pojawiły się jednak kryptowaluty, które umożliwiają pozyskiwanie tokenów za rozwiązywanie zadań matematycznych.