Kupno płynnego nawozu ekologicznego

Od kilku lat zajmuje się uprawą roślin. Mam kilkadziesiąt hektarów i co roku staram się wdrażać takie działania, które pozwolą mi lepiej zoptymalizować moje uprawy. W tym roku zainteresowałem się nawozami. Zależało mi na tym, aby stosować takie, które są bardziej wydajne i przede wszystkim ekologiczne. Ochrona środowiska była bowiem dla mnie bardzo ważnym zagadnieniem.

Zalety płynnych, ekologicznych nawozów

nawóz ekologiczny w płynieOkazało się, że takie nawozy, które spełniają wszystkie moje oczekiwania i preferencje, najczęściej występują w formie płynnej. Przeanalizowałem skład kilku dostępnych na rynku nawozów, aż wreszcie znalazłem coś odpowiedniego do moich upraw. Był to nawóz ekologiczny w płynie, który można było używać zarówno do roślin jadalnych (zbóż, owoców, warzyw), jak i kwiatów. Zawierał on w swoim składzie wszelkie niezbędne substancje mineralne, dzięki którym rośliny mają zapewniony odpowiedni wzrost i stają się bardziej odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne oraz insekty chorobotwórcze. Nawozy w formie płynnej są bardziej wydajne niż te w formie granulatu, ponieważ rośliny mogą pobierać substancje mineralne w dwojaki sposób (poprzez system korzeniowy lub dolistnie). Nie wypłukują się one także z gleby po pierwszych deszczach, co jest bardzo ważne. Aby zapewnić roślinom odpowiednie warunki, należy z tego nawozu korzystać do trzech razy w roku.

Szybko przekonałem się, ze wybór tego preparatu był słuszny. Po raz pierwszy dokonałem oprysku na wiosnę, kiedy rośliny zaczynały powoli kiełkować. Dzięki temu wzrost roślin nastąpił szybko. Dzięki temu nawozowi rośliny okazały się odporne na przymrozki, które pojawiły się na początku maja. Cieszę się, że udało mi się dostać taki solidny nawóz w sklepie ogrodniczym, gdzie zawsze robiłem zakupy.