Najlepsze kotły grzewcze

 

Ogrzewanie domu to kwestia, która spędza sen z powiek każdemu kto właśnie jest na etapie wykończenia swojego domu. Żyjąc w naszym klimacie nie jesteśmy w stanie funkcjonować bez wydajnego ogrzewania. Podczas miesięcy zimowych temperatura za oknem znacznie spada co ma bezpośrednie przełożenie na temperaturę wewnątrz budynków. Obecnie sporo osób poszukuje solidnych kotłów grzewczych, które dodatkowo przyczynią się do oszczędzania naszych pieniędzy. 

Wydajne kotły kondensacyjne

buderus kocioł kondensacyjnyPodczas spalania jakichkolwiek materiałów opałowych oprócz dymu do atmosfery uwalniana jest gorąca para wodna. Już wiele lat temu dostrzeżono w niej potencjał, który obecnie jest wykorzystywany w kotłach grzewczych. Ten rodzaj kotłów zwany jest kondensacyjnymi z tej racji, że występuje w nich skraplanie (czyli kondensacja) pary wodnej. Na chwilę obecną firma Buderus kocioł kondensacyjny traktuje jako jeden ze swoich szablonowych i najlepszych produktów. Nie ma w tym niczego dziwnego bowiem faktycznie kotły tego typu uchodzą za najlepsze w swojej klasie. Ich zasada działania jest taka, że pod wpływem spalania uwalnia się para wodna, która jest przepuszczana przez wymiennik ciepła dzięki temu efektywność naszych kotłów rośnie o kilka procent. Na dzień dzisiejszy wydajność cieplna kotłów kondensacyjnych sięga ponad 90 procent. W związku z tym stosowanie takich kotłów może być dla nas naprawdę bardzo opłacalne.

Jeszcze do niedawna kotły kondensacyjne były niezwykle drogie. Mało kto decydował się wówczas na zakup takiego sprzętu bowiem czas zwrotu tej inwestycji byłby niezwykle długi. Obecnie nowoczesne technologie umożliwiają stworzenie takiego pieca po dużo mniejszych kosztach. Co ważne kotły kondensacyjne są dodatkowo przyjazne środowisku i nie zanieczyszczają go tak bardzo jak inne wersje kotłów grzewczych.