Nowoczesna pilarka tarczowa HK

Praca z drewnem była od dziecka bardzo dużą częścią mojego życia. Mój ojciec zajmował się tworzeniem mebli z własnoręcznie przygotowanego drewna, a ja postanowiłem pójść w jego ślady. Dzisiaj pracuje razem z nim w jego warsztacie, jednak rynek staje się coraz cięższy. Do tej pory nie posiadaliśmy zbyt specjalistycznego, ciężkiego sprzętu umożliwiającego nam bardzo szybkie wykonywanie naszych czynności.

Wyposażenie się w pilarkę tarczową HK

hk 85Aby nadgonić naszą konkurencje oraz realizować zamówienia w miarę szybkim czasie konieczne było zainwestowanie w nowoczesne maszyny, które by umożliwiły swobodne funkcjonowanie w warunkach naszego warsztatu. Przede wszystkim konieczne było dla nas posiadanie sprzętu, który bez trudu byłby w stanie precyzyjnie ciąć drewno. Chodziło nam tutaj przede wszystkim o równe i gładkie cięcie. Do tego celu postanowiliśmy zakupić pilarkę tarczową Festool HK 85, co było doskonałym pomysłem. Jest to niezwykle bezpieczna maszyna stawiająca na wygodę użytkowania i minimalizację ryzyka. Jako, że nasza firma była rodzinna i martwiliśmy się o nasze zdrowie to postanowiliśmy postawić na bezpieczeństwo. Pilarka ta posiada specjalną osłonę, dzięki której ostrze cały czas jest zamknięte. Otwiera się ona tylko w momencie cięcia drewna, dzięki czemu minimalizuje się ryzyko skaleczeń czy też poważniejszych urazów. Jest to niewątpliwie jedna z największych zalet tego modelu i dzięki niej możliwe jest korzystanie z tej maszyny bez większych zmartwień. Posiadana ona także własny odkurzacz, który natychmiastowo zasysa wszelkie opiłki powstające w procesie cięcia drewna. Dzięki temu możliwe jest zachowanie porządku na wysokim poziomie. Koniec węża z odpadkami umieszczany jest w specjalnym pojemniku, dzięki czemu jego zawartość jest bardzo łatwa do wyrzucenia. Maszyna posiada bardzo wysokiej jakości, profilowane, nowoczesne ostrze. Dzięki niemu cięcie nawet najtwardszych gatunków drewna nie jest zbyt dużym problemem.

Sama pilarka posiada bardzo dużą moc, co zapobiega jej zacinaniu się i wyginaniu ostrza. Posiada ona inteligentny system wykrywający napór materiału ciętego. Dzięki temu dopasowuje swoją siłę do aktualnie wykonywanej pracy. Pozwala to na łatwiejsze obrabianie trudniejszych elementów oraz zaoszczędzenie sporych ilości energii elektrycznej.