Odpowiednie płytki do naszej łazienki

Od dawna planowałam remont łazienki. Pomieszczenie to miało już swoje lata i nie wyglądało kwitnąco. Płytki straciły pierwotny połysk, pojawiły się na nich delikatne rysy, a zabrudzone fugi między nimi nie świadczyły o niczym dobrym. Planowałam generalny remont-wymiana płytek, zmiana stylowej wanny na nowoczesną kabinę, nowa umywalka i świeże meble. Plan może i był świetny, tylko gorzej zapowiadała się jego realizacja. Chciałam wszystko mieć nowe, ale nie pomyślałam, jak to urządzić pomieszczenie.

Płytki, a remont łazienki

płytki łazienkowePrzede wszystkim musiałam wybrać styl łazienki. Chciałam, aby było nowocześnie, a zarazem z klasą. Podstawą jednak jest odpowiedni wybór pokrycia naszych ścian i podłóg. W tym celu zdecydowałam się oczywiście na płytki łazienkowe. Nie powinno to nikogo dziwić. Płytki takie sprawdzają się idealnie w roli pokrycia ścian w łazienkach. Pomieszczenia te często są wypełnione parą podczas kąpieli. Para osadza się na ścianach i wsiąka w ich powierzchnię, kiedy pokryte są farbą. To sprzyja rozwojowi grzybów i pleśni. Płytki łazienkowe natomiast pozwalają tego uniknąć. Na chłodnej powierzchni płytki para ulega skropleniu i woda spływa. Dodatkowo istotną zaletą, jaką posiadają płytki łazienkowe jest to, że pokryte nimi ściany, czy podłogi są o wiele łatwiejsze w sprzątaniu i sprzyjają utrzymaniu czystości. Obecnie wybór płytek jest ogromny. Wiele rozmiarów i wzorów pozwala na ich wybranie zgodnie z naszymi upodobaniami. Płytki łazienkowe pomagają urządzić łazienkę w stylu, który sobie wymarzyliśmy. Ogromny wybór wzorów oraz faktury płytek pozwala na grę światła i może optycznie powiększyć naszą łazienkę, która pierwotnie wydaje nam się malutka. Dodatkowo odpowiednie ustawienie wyposażenia i aranżacja oświetlenia z pewnością pogłębi uzyskany efekt, a łazienka będzie cieszyć oko przez długi czas.

Dawniej nasze pomysły na urządzenie łazienki mogły nie iść w parze z możliwościami praktycznymi. Mieliśmy liczne ograniczenia spowodowane niewielkim wyborem elementów wyposażenia, a także w obrębie danej kategorii, przykładowo owych płytek łazienkowych, nie mieliśmy pola do popisu. Monotonne wzory i kolory. Obecnie jest zupełnie inaczej i planowanie remontu łazienki stało się frajdą. Kto nie lubi przebierać wśród wzorów, kolorów i rozmiarów?