Organizujesz międzynarodowe wesele? Pamiętaj o kilku zasadach

Przygotowanie międzynarodowego wesela może okazać się nie lada wyzwaniem. Różne kultury, różne zwyczaje i różne oczekiwania gości. Poza tym może także różne religie. Trzeba być wyjątkowo ostrożnym, by z najważniejszego dnia w życiu nie zrobić wielkiej awantury.

Każdy może być zadowolony na międzynarodowym weselu

wesele międzynarodoweZaczyna się już od ślubu w kościele. Na początek sprawdźcie, czego będzie wymagał ksiądz, który udzieli wam sakramentu. A potem już tylko zabawa. Teoretycznie. Trzeba bowiem pamiętać, by każdy czuł się swobodnie i by nikogo nie urazić, a o to jest wyjątkowo łatwo, kiedy przy alkoholu spotykają się ze sobą różne kultury. Jeśli przygotowujecie wesele międzynarodowe kluczem może okazać się dobry DJ. W tym wypadku dobry to taki, który zna język albo języki obce, a przy okazji tradycję krajów, z których pochodzą państwo młodzi oraz ich goście. Pamiętajcie, że jedni będą preferować kilka godzin zabawy na parkiecie, podczas gdy inni mogą chcieć ten czas spędzić na przykład przy stole albo przy barze na rozmowach. Na międzynarodowym weselu najlepsza będzie zasada: dla każdego coś miłego. Warto więc choćby zorganizować jakąś zabawę z tańcami tradycyjnymi danego kraju albo pośpiewać utwory charakterystyczne dla konkretnego regionu. Wszyscy powinni być zadowoleni. Co więcej, taka zabawa będzie znakomitą integracją, a to przecież także chodzi. Zresztą, wiele osób jednej narodowości jest ciekawych obyczajów panujących w innym kraju. Dobry DJ albo wodzirej prowadzący wesele może więc zaspokoić ich ciekawość.

Czasem strach ma wielkie oczy, ale szybko mija. Przy organizacji międzynarodowego wesela jest podobnie. Warto pamiętać o kilku rzeczach, by nie zepsuć imprezy, ale tak naprawdę powinna wystarczyć dobra wola i znajomość obcej tradycji, żeby dobrze się bawić. Nawet w towarzystwie, które na początku wydaje się dla nas obce.