Pielęgnacja sztucznej skóry w naszym samochodzie

 

Wiele części naszego we wnętrzu naszego samochodu wykonanych jest z materiałów takich jak: PCV, poliamid, winyl czy sztuczna skóra. Taki materiał wymaga odpowiedniego rodzaju pielęgnacji, która jest możliwa po zastosowaniu odpowiednich środków. Do tego celu służą lakiery oraz farby, które dbają o odpowiedni połysk, a także przywracają pierwotny blask danym elementom tapicerki. Jakimi jeszcze właściwościami charakteryzują się tego typu preparaty?

W jaki sposób używać preparatów do tapicerki?

lakier do skóry sztucznejDo tapicerki z tworzyw sztucznych stworzono specjalne lakiery, które są produkowane w odpowiednich puszkach. Dzięki temu rozprowadzanie lakieru jest łatwe, a jego nanoszenie odbywa się poprzez pojemnik pod ciśnieniem. Lakier do skóry sztucznej oraz inne tego typu materiały są znane z tego, że odznaczają się nieprzeciętną trwałością, nawet kilka miesięcy po naniesieniu na dany materiał. Dzięki temu, że są one umieszczane w dużych i wydajnych pojemnikach, nadają się zarówno do prac w warsztatach, jak i do użytku domowego i prywatnego. Lakiery tego typu zapewniają naturalny połysk, szczególnie dobrze widoczny na fotelach. Preparaty nadają także odpowiedni kolor i sprawiają, że fotele i obicia wyglądają jak nowe. W sklepach dostępne są wszelkiego rodzaju wersje preparatów do materiałów sztucznych. Jeżeli posiadamy matową tapicerkę i obicia foteli, z łatwością znajdziemy odpowiednie lakiery, które przeznaczone są tylko i wyłącznie do matowych obić. Na półkach sklepowych obecne są także produkty przeznaczone do beżowych i szarych tapicerek. Produkty przeznaczone do generowania efektownego połysku mogą występować w wersjach dla białej i czarnej tapicerki lub wersji przejściowych. Odpowiednie dobranie preparatu do gatunku i koloru obicia wnętrza gwarantuje trwały i odpowiedni efekt.

Podczas wizyty w sklepie stacjonarnym lub internetowym, mamy okazję przeanalizować wszystkie dostępne wersje preparatów i wybrać ten, który będzie nadawał się w najlepszy sposób do wnętrza naszego samochodu. Dzięki specjalistycznym sklepom i opisom produktów możemy zaplanować kompleksową renowację każdej tapicerki. Stosując się do instrukcji obsługi, będziemy mogli być pewni, że preparat zadziała w odpowiedni sposób, i zostawi trwałe i zauważalne efekty.