Poliwęglan komorowy w budownictwie

Potrzeby zastosowania lekkich materiałów przedziałowych w polskim budownictwie, zauważono już w czasie poprzedniego ustroju politycznego, jak i współcześnie. Pierwsze okna z pleksiglasu powstawały już w czasie rządów rzeczpospolitej ludowej. Obecnie duży sukces odnosi na rynku poliwęglan komorowy, zarówno za sprawą jakości jak i ceny, którą należy za niego zapłacić.

Zastosowanie poliwęglanu komorowego w relacji cena-jakość

poliwęglan komorowy cenaPrzegrody w budownictwie to bardzo ważny element każdej konstrukcji. Występują zarówno przegrody poziome, jak i pionowe. Ścianki działowe, sufity, wiaty to elementy występujące w każdym budynku. Współczesne budownictwo dąży do wyszukiwania materiałów mogących bardzo ograniczyć grubość tych przegród co pozwoli na zwiększenie przestrzeni wewnątrz budynku. Materiał jakim jest poliwęglan komorowy wydaje się materiałem idealnym dla tego rodzaju zastosowań. Warto zauważyć, że jeśli chodzi o poliwęglan komorowy cena odgrywa tutaj bardzo istotne znaczenie. Nie jest on materiałem drogim w porównaniu np. do szkła które stanowi jego alternatywę. Stąd jego obecność w budownictwie możemy zauważyć na każdym kroku przemierzając miejskie ulice. Z poliwęglanu komorowego zbudowane są wiaty przystankowe, wiatrołapy, często ścianki działowe w urzędach i dachy głównych hal galerii handlowych. Nie dziwi to faktem, że cena poliwęglanu jest bardzo przystępna, co przekłada się na jego częsty wybór przez inwestorów. Poliwęglan jest również materiałem dobrze przepuszczającym światło, stąd jego zastosowanie jest podyktowane również walorami estetycznymi. Pomieszczenia z zastosowaniem poliwęglanu komorowego wydają się przestronne i jasne. W halach produkcyjnych przeszklenia otworów również wykonane są często z poliwęglanu, nie tylko dachy, ale również przeszklenia boczne. Na rynku występuje w wielu kolorach: białych, brązowych, czerwonych, zielonych i wielu innych. Przekłada się to na jeszcze ciekawsze jego zastosowanie.

Jak widzimy zastosowanie poliwęglanu komorowego jest szerokie, a jego cena jest naprawdę atrakcyjna. Kilkakrotnie mniej zapłacimy, niż mielibyśmy zapłacić np. za przegrody szklane, co w znaczny sposób wpływa na wybór tego materiału w obiektach użyteczności publicznej, gdzie takie elementy są stale narażone na wandalizm ze strony niektórych grup społecznych. W relacji cena-jakość ten materiał jest obecnie bezkonkurencyjny.