Praktyczne opakowania kartonowe

Solidne i trwałe opakowania potrzebne są w każdej branży. Klienci są coraz bardziej wymagający, przy zakupie produktu zwracają również uwagę na atrakcyjne opakowanie. Estetyka i oryginalny design to także efektywny składnik kampanii marketingowych. Rynek opakowań kartonowych proponuje sprawdzone i ciekawe rozwiązania.

Szerokie wykorzystanie opakowań tekturowych

producent opakowań tekturowychWytrzymała konstrukcja kartonu powstaje z trwałej kilkuwarstwowej tektury falistej. Najczęściej spotykane kartony klapowe są niezwykle pomocne w transporcie oraz magazynowaniu. Producent opakowań tekturowych oferuje kartony w różnych rozmiarach, dostosowane do potrzeb konkretnej branży. Kartony wykonywane są z tektury w kolorze białym lub szarym. Często stosowane są dla dodatkowego zabezpieczenia różnego rodzaju przekładki i kratownice, które chronią przechowane produkty przed uszkodzeniem mechanicznym. W taki sposób pakowane są często soki i napoje w opakowaniach szklanych, dzięki zabezpieczającym przekładkom transportowane są w bezpieczny sposób do wyznaczonego miejsca. Zupełnie innym rodzajem opakowań kartonowych są pudełka fasonowe, które przechowują zwykle wyroby mniejszych rozmiarów. W pudełka fasonowe pakowane są często wyroby garmażeryjne, np. pizza. Wygodny sposób zamykania przy pudełkach fasonowych wpływa na właściwe zabezpieczenie produktu oraz pozytywny odbiór klienta (w ozdobne pudełka fasonowe pakowane są też produkty o charakterze upominkowym). Na życzenie klienta, na kartonach może być umieszczony personalizowany nadruk – logo przedsiębiorstwa albo chwytliwe hasło reklamowe. Dzięki temu, konkretny produkt kojarzony jest z marką, a estetyka opakowania wpływa korzystnie na wizerunek całej firmy. Opakowania kartonowe nie wymagają wysokiego nakładu finansowego, dlatego tym bardziej wykorzystywane są w wielu branżach. Z opakowaniami tekturowymi spotkamy się w gastronomii i przemyśle spożywczym, w branży motoryzacyjnej i wielu innych.

Bez wątpienia, funkcjonalne opakowania kartonowe dzięki wszechstronności zastosowania zyskały sobie wielu zwolenników – zarówno wśród przedsiębiorców jak i klientów. Spotykamy je prawie w każdej dziedzinie przemysłu, sprawdzają się doskonale jako zabezpieczenie produktu oraz oryginalny nośnik reklamy w świecie marketingu.