Praktyczny drapak dla kota

Koty są zwierzętami, które lubią chodzić własnymi ścieżkami i czasem niełatwo je nauczyć korzystania z kuwety, czy spania w jednym miejscu. One niemalże zawsze robią to, na co mają ochotę, a czasem to nie podoba się domownikom.

Po co kotu drapak?

ekskluzywne drapaki dla kotówJeżeli od samego początku nauczymy naszego mruczusia korzystania z kuwety, to mamy duże szanse, że będzie w niej załatwiał swoje potrzeby do końca życia. Gorzej wygląda sprawa ze spaniem, bo koty zawsze pójdą tu gdzie jest ciepło i miękko. Najczęściej jest to łóżko właściciela, lub parapet nad kaloryferem. Te małe futerkowce uwielbiają się bawić i też drapać. Dzikie koty nie mają z tym problemu, bo ostrzą pazurki najczęściej na drzewach i robią to niemalże każdego dnia. Koty żyjące z nami pod jednym dachem i nie wypuszczane na zewnątrz robią to na naszych meblach, przy okazji je niszcząc, dlatego tak ważne są ekskluzywne drapaki dla kotów. Są one wykonane z drewna i są w formie pionowych belek. Może być także oklejony specjalną, grubą liną, o którą koty zahaczają pazurki. Drapak ma głównie służyć do ścierania pazurów, ale jest też przedmiotem do zabawy, czy miejscem do spania. Nowoczesne drapaki łączą w sobie te trzy funkcje i posiadają kilka poziomów. Nad drapakiem znajduje się małe legowisko z miękkim wyścielenie. Dostępne są nawet drapaki dla kilku kotów z legowiskami i niewielkimi tunelami do przechodzenia i linami. Są wykonane z takich materiałów, aby się nie sypały, ani nie kruszyły, kiedy koty będą je drapać i wbijać pazury.

Wszystkie akcesoria dla kota, razem z legowiskiem i drapakiem, kupimy w sklepie zoologicznym, lub w internecie. Nasz pupil z pewnością będzie nam wdzięczny za taki prezent i nie będzie nam więcej niszczył mebli, bo drapak zapewni mu więcej zabawy i rozrywki.