Praktyczny stół w estetyce art deco

Niedawno doszłam do wniosku, że wystrój mojego mieszkania nieco mi się już znudził. Postanowiłam więc nieco odmienić swoje otoczenie, wymieniając niektóre elementy. Najpierw jednak zapoznałam się z opisem różnych stylów, by wybrać coś, co mi się najbardziej podoba. Zakochałam się wtedy w stylu art deco. Zapragnęłam więc dodać nieco oryginalnego charakteru swojemu mieszkaniu.

Stół art deco z kwadratowym blatem

kwadratowy stół art decoCenię sobie połączenie praktyczności i ładnej estetyki, dlatego właśnie takimi cechami kierowałam się podczas wyboru nowych mebli. Styl art deco można rozpoznać po tym, że przedmioty w pełni praktyczne wyglądają oryginalnie, dzięki czemu ozdabiają wnętrza. Nurt ten narodził się w poprzednim wieku, jednak wciąż ma wielu miłośników. Nie miałam więc żadnego problemu ze znalezieniem mebli, które wpasowałyby się w taką estetykę. Na samym początku wybrałam kwadratowy stół art deco. Jego geometryczny kształt nie tylko dodaje mu uroku, ale również czyni go wyjątkowo praktycznym. Uznałam, że taki stolik świetnie pasuje do mojego salonu. Solidne wykonanie i luksusowy wygląd sprawiają, że mebel ten świetnie się prezentuje. To właśnie ten element przyciąga wzrok, jak tylko wejdzie się do pomieszczenia. W aranżacjach art deco bardzo często dominuje stonowana kolorystyka. Można ją jednak przełamać połyskującymi dodatkami, które ją urozmaicą. Chociaż stolik może się wydawać bardzo zwykłym przedmiotem, może stanowić unikatowy element wnętrza. Właśnie taki jest mebel, który ma oryginalny styl. Udało mi się znaleźć taki model, który dobrze pasuje do mojego salonu, zarówno pod względem wymiarów, jak i estetyki. Pozostałe meble w tym pomieszczeniu są dosyć jasne, dlatego postawiłam na stolik wykonany z ciemnego drewna.

Salon jest dla mnie pomieszczeniem, które łączy w sobie miejsce do odpoczynku z przestrzenią, w której przyjmuję swoich gości. Uznałam, że przydałoby się nieco odmienić jego wystrój. Jednym z elementów, które zdecydowałam się wymienić, był stolik. Postawiłam na model w stylu art deco, który od razu wpadł mi w oko. Taki styl jest naprawdę oryginalny, przez co bardzo mi się spodobał. Geometryczna forma i piękny, głęboki kolor czynią stolik dopełnieniem aranżacji, a kwadratowy blat sprawia, że mebel ten jest bardzo praktyczny.